Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Už o týždeň sa na Agrosalóne stretne 140 vystavovateľov

Už o týždeň sa na Agrosalóne stretne 140 vystavovateľov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Nápadité a funkčné expozície počas veľtrhu Agrosalón

História veľtrhu Agrosalón sa na nitrianskom výstavisku začala písať v roku 2007 najmä vďaka iniciatíve Združenia výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky – Agrion. Už prvý ročník ukázal, že tlak členov Agrionu na samostatnú výstavu poľnohospodárskej mechanizácie, ktorá by sa konala v prijateľnejšom termíne ako augustový Agrokomplex, bol opodstatnený.

Najmä rozbiehajúci sa Program rozvoja vidieka na roky 2007 – 2013 a tým perspektíva investovania agropodnikateľov do poľnohospodárskej mechanizácie zabezpečili, že sa veľtrhu v roku 2007 zúčastnilo 69 spoločností  a medzi dodávateľmi techniky a aj poľnohospodármi si podujatie vytvorilo dobré meno. Profesionalita a komplexnosť výstavy prilákala v dvojročnej periodicite vždy ďalších vystavovateľov. Včera preto zástupcovia Výstavníctva Agrokomplex na tlačovej besede konštatovali, že aktuálneho podujatia sa zúčastní viac 140 spoločností.

„Počtom vystavovateľov tento veľtrh nie je síce veľký, ale máme tu firmy, ktoré si prenajali plochy o výmerách, ako sú niekedy celé samostatné výstavy,“ uviedol Eduard Krcho, námestník Výstavníctva Agrokomplex.

V rámci Agrosalónu budú prebiehať aj tematické výstavy poľovníctva a rybárstva v pavilónoch A a B. Ostatné pavilóny (C, F, G, S, K, M1, M2, M3, M4, M5) budú venované najnovším trendom v poľnohospodárskej mechanizácii.

„Výstava sa zameria na inovatívne technológie a možnosti, ako ich využiť v našich poľnohospodárskych podnikov. Musíme totiž konštatovať, že naši mechanizátori nie sú vždy vyškolení v rozsahu, ako to súčasný vedecko-technický pokrok vyžaduje. Túto tému by sme chceli v rámci podujatia otvoriť napríklad aj s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ktoré nad podujatím zobralo záštitu,“ uviedol Ján Jech, prezident združenia Agrion.

Veľtrh Agrosalón sa koná od stredy 20. marca do soboty 23. marca a Výstavisko Agrokomplex očakáva návštevnosť na úrovni 15 tisíc návštevníkov.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Nápadité a funkčné expozície počas veľtrhu Agrosalón

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments