Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Úroda kukurice sa ukazuje priaznivá

Úroda kukurice sa ukazuje priaznivá
insert_photopolnoinfo.sk - Dni poľa sú cenné aj výmenou informácií medzi samotnými poľnohospodármi

Poľnohospodárske družstvo Tvrdošovce, organizovalo včera /9. septembra/, už po šiestykrát Deň kukurice. Roľníci, ktorých bolo približne dvestopäťdesiat, si mohli pozrieť ukážky poľnohospodárskej techniky, hybridy kukurice, ale aj vychutnať ukážku jazdy koní.

Všetko za príjemného počasia, ktoré sa včera v okrese Nové Zámky vydarilo. Predsedníčka PD Tvrdošovce Rozália Szabóová, neskrývala spokojnosť ani so stavom sedemdesiatich hybridov z trinástich spoločností, ktoré sa tu prezentovali.
„Tohtoročné počasie bolo pre kukuricu veľmi priaznivé a preto sme spokojní nie len s pokusnými políčkami, ale aj so stavom porastu na našich pozemkoch,“ hovorí pre redakciu polnoinfo.sk, Rozália Szabóová.

Otázku úrod považuje, vzhľadom na vrtkavosť počasia, za predčasnú, verí ale, že im táto kráľovná polí bude „sypať“ aspoň sedem ton z hektára.

„Všetko ale nezáleží od počasia, pretože máme kukuricu osiatu aj na slabších pôdach a tam aj keď bohato hnojíme, nikdy nedosiahneme takú úrodu, ako na tých lepších,“ poukazuje R. Szabóová.

PD Tvrdošovce hospodári približne na 3000 hektároch pôdy. Okrem pestovania obilnín a olejnín, majú silné postavenie v produkcií zeleniny. Pestujú ju na viac ako sto hektároch pôdy. Paradajky spracovávajú na rajčinový pretlak, ktorý následne balí a do obchodnej siete distribuuje Novofruct Nové Zámky. Družstvo v minulých rokoch investovalo nemálo prostriedkov do obnovy vinohradov a v súčasnosti aj do modernizácie mechanizácie. Strojový park rozšírili o nové traktory, postrekovače a cisternu.
Chovu ošípaných sa v minulosti vzdali. V súčasnosti sú producentom mlieka pre mliekareň RAJO.

Autor článku: Juraj Huba - polnoinfo.sk
Zdroj obrázku: polnoinfo.sk - Dni poľa sú cenné aj výmenou informácií medzi samotnými poľnohospodármi

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments