Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z ekonomiky Zaujímavosti

Trump navrhuje znížiť podpory pre farmárov v čase ich najväčšej krízy

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 198
UniCredit Bank 2018

Americký prezident Donald Trump navrhol v rozpočte na rok 2020 znížiť objem financií pre ministerstvo poľnohospodárstva o 15 % na 20,8 miliardy USD (18,50 miliardy eur) s tým, že „v podporách pre farmárov je príliš štedré“.

Tí pritom aj v dôsledku Trumpových dovozných ciel a nízkych cien agrokomodít prežívajú jedno z najťažších období za posledné desaťročia.

Podľa Trumpa by ministerstvo malo „zodpovedne a efektívne využívať peniaze daňových poplatníkov a urobiť reformy v prípade duplicitných programov, ako aj v prípade príliš štedrých dotácií“.

Očakáva sa však, že Trumpov návrh Kongres neschváli. Demokrati ho už ostro skritizovali a práve demokrati majú v Snemovni reprezentantov väčšinu.

Farmári pritom patrili k stúpencom Donalda Trumpa v prezidentskej kampani a naďalej do veľkej miery oceňujú jeho tvrdý prístup v oblasti medzinárodného obchodu. V prípade konfliktu s Čínou však žiadajú čo najrýchlejšie ukončenie sporu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1305 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.