Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

SPPK vyzvala pestovateľov, aby čím skôr odpredali minuloročné obilie

SPPK vyzvala pestovateľov, aby čím skôr odpredali minuloročné obilie
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenskí poľnohospodári a potravinári si uvedomujú, že obmedzenie dovozu niektorých komodít musí podliehať vzájomnej koordinácii s Bruselom. Nachádzajú sa však v tak mimoriadne závažnej situácii, ktorá by bez zavedenia zákazu negatívne vplývala na stabilitu trhov a znižovala konkurencieschopnosť našich firiem. Po ohlásení zákazu dovozu niektorých komodít z Ukrajiny to uviedla Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK).

„Na jednej strane si plne uvedomujeme, že obmedzenie dovozov musí podliehať vzájomnej koordinácii s Bruselom. Na strane druhej sa však momentálne nachádzame v tak mimoriadne závažnej situácii, že bez zavedenia takejto formy reštrikcie by sme spôsobovali nové straty slovenským pestovateľom s dosahom na stabilitu trhov a znižovanie konkurencieschopnosti našich firiem,“ uviedla hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

SPPK zároveň vyzvala pestovateľov, aby sa snažili čím skôr minuloročné obilie odpredať a uvoľniť tak sklady novej úrode, ktorú budú zbierať už o pár mesiacov.

Vláda na svojom pondelkovom online rokovaní schválila od 19. apríla zákaz dovozu ukrajinského obilia a niektorých poľnohospodárskych komodít z Ukrajiny, nie však ich tranzit cez Slovensko.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
18. apríl 2023 6:08

Chlorpyrifos & Chlorpyrifos-metyl Čo sú chlórpyrifos a chlórpyrifos-metyl? Chlorpyrifos (niekedy označovaný ako chlórpyrifos-etyl) a chlorpyrifos-metyl sú insekticídy používané na kontrolu hmyzích škodcov na rôznych plodinách. Chlorpyrifos-metyl sa používa aj na ošetrenie skladovaného obilného zrna a prázdnych skladov. Aký je súčasný stav chlorpyrifosu a chlorpyrifos-metylu v EÚ? SK ••• Pre obe… Celý komentár »

Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
18. apríl 2023 13:26

Povolaním “syn suldruha” Becík , daj – konkrétna šarža , konkrétne číslo vzorky , deň a miesto odberu, deň a metóda laboratórneho vyšetrenia , meno laborantky , čas , dátum … a najmä – konktretny výsledok , konkrétne číslo “smrtiaceho insekticídu “ v každej jednej oficiálne dibrstej vzorke ‼️‼️‼️‼️ A… Celý komentár »

Maco
Maco
22. apríl 2023 14:14

Kľud , pán doktor.
Rád si Vás vypočujem , ako zareagujete , ak na Slovensko príde 1000 veterinárov z Ukrajiny …….. a otvoria si u nás ambulancie.
Myslím si , že budete ,, jačať “ ako dnes jačia naši farmári.
Takže sa ukľudníme …………………

realista
realista
22. apríl 2023 16:24
Odpoveď na  Maco

a čo by tu robili ???