Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

SPPK: Demisia ministra Mičovského je logickým vyústením situácie v agropotravinárstve

SPPK: Demisia ministra Mičovského je logickým vyústením situácie v agropotravinárstve
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský priznal mieru zodpovednosti za svojej rozhodnutie a podáva demisiu. Slovenská poľnohospodárska a potravinárstva komora (SPPK) hodnotí tento krok ako logické vyústenie všetkých vážnych problémov a napätej situácie v agropotravinárstve.

Dnešné oznámenie demisie ministra pôdohospodárstva (demisiu podá budúci pondelok) súvisí s vymenovaním dnes už bývalej generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu, ktorá je od stredy obvinená v rámci akcií Latifundista a Feudál.

SPPK ministrove rozhodnutie rešpektuje a hodnotí ako prirodzené vyústenie obrovského množstva nahromadených a nesprávne riešených problémov, ktoré sú prítomné v rezorte.

„Ján Mičovský prišiel na pozíciu ministra ako protikorupčný bojovník s ocenením Biela vrana. Práve preto dnešný ministrov krok oceňujeme a ľudsky mu rozumieme. Musíme však zdôrazniť, že po tom, čo nezískal z Plánu obnovy a odolnosti ani euro, po neutíchajúcich konfliktoch s ministrom Budajom, po všeobecnej nespokojnosti poľnohospodárov a potravinárov s krokmi ministerstva, je toto logické vyústenie situácie. Situácia v agropotravinárskom sektore je dramaticky kritická. Sme pripravení kedykoľvek konštruktívne rokovať s novým ministrom“, zhodnotil predseda SPPK Emil Macho.

Z pohľadu najväčšej a najreprezentatívnejšej agropotravinárskej samosprávy – Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory – viac ako ročné pôsobenie Jána Mičovského na pozícii ministra sprevádzalo množstvo nesprávne riešených tém, ktoré odbornú verejnosť viac rozdeľovalo, než spájalo.

Zastavenie poklesu domáceho agropotravinárskeho odvetvia, správne nastavenie a schválenie Strategického plánu Spoločnej poľnohospodárskej politiky do roku 2027, úplná akreditácia Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ale aj funkčný Slovenský pozemkový fond sú kľúčovými témami, ktorými sa bude musieť zaoberať nový minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora očakáva promptné obsadenie postu ministra pôdohospodárstva odborníkom je pripravená na aktívnu spoluprácu s ním.

Autor článku: Jana Holéciová - SPPK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments