Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

SPF ukončuje nájomné vzťahy s Agro Porúbka

SPF ukončuje nájomné vzťahy s Agro Porúbka
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenský pozemkový fond (SPF) ukončuje nájomné vzťahy so spoločnosťou Agro Porúbka. Ide o firmu, ktorej spoločníčkou je bývalá poslankyňa za stranu Smer-SD Ľubica Rošková. Médiá o tom vo štvrtok informoval hovorca SPF Martin Kormoš.

Ide o ďalšie ukončenie nájomnej zmluvy v priebehu krátkeho obdobia. V septembri 2018 fond ukončil nájomný vzťah so spoločnosťou Patrika Šuchtu I. P. Construct.

“Na základe žiadosti nájomcu, ktorá bola SPF doručená 30. januára 2019, fond pripravil dohody o ukončení nájomných zmlúv. Nájomca vo svojej žiadosti uviedol, že prestal vykonávať poľnohospodársku činnosť a nemá dostatok finančných prostriedkov na obhospodarovanie prenajatej pôdy. Za týchto okolností nemožno pokračovať v žiadnom nájomnom vzťahu s uvedenou firmou,” vysvetlila generálna riaditeľka SPF Adriana Šklíbová.

Predmetom ukončovaných nájomných zmlúv so spoločnosťou Agro Porúbka sú pozemky v správe a nakladaní fondu, ktoré sa nachádzajú v okresoch Sobrance a Michalovce s celkovou výmerou takmer 350 hektárov. Spoločnosť Agro Porúbka sama deklarovala ukončenie poľnohospodárskej činnosti, čo je základná povinnosť nájomcu zakotvená v každej nájomnej zmluve so Slovenským pozemkovým fondom.

“Ak takýto zmluvný partner fondu sám nepožiada o ukončenie nájomnej zmluvy, alebo nepodpíše pripravenú dohodu o ukončení, nájomný vzťah môže SPF ukončiť aj jednostranne,“ zdôraznila generálna riaditeľka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
G.S.
G.S.
10. marec 2019 18:29

SPF s nikým nájomnú zmluvu neukončil. To s ním ukončili zmluvu títo podvodníci. Pravdepodobne už sú firmy vytunelované a tak sa chcú vyhnúť sankciám za podvody. A k I.P. Consrtuct. Eurofarma s.r.o. a Euroforma s.r.o. pritom majú aj naďalej zmluvy s SPF a ide o tých istých ľudí a išlo… Celý komentár »

jm
jm
11. marec 2019 9:39

Nemám v úmysle obhajovať spoločnosť AGRO Porúbka. Ale je potrebné sa zamyslieť nad skutočnosťou v akom postavení je poľnohospodár. Totiž nepoznám hospodára ktorý by dokázal prežiť bez podpory. A v tom vidím skutočnú príčinu ukončenia podnikania tejto spoločnosti. Samozrejme si to spôsobila samotná spoločnosť pani Roškovej. To či je prepojenie… Celý komentár »