Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Sme rodina: Žiadame odvolanie J. Kožucha

Sme rodina: Žiadame odvolanie J. Kožucha
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Juraj Kožuch (vpravo).

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) by mala odvolať Juraja Kožucha z funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) a sama zvážiť odstúpenie. Žiada ju o to opozičné hnutie Sme rodina v súvislosti s pochybeniami vo veciach farmárov, o ktorých v pondelok informoval generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

 „Hnutie Sme rodina má závažné podozrenie, že na riadení agrosektora sa podieľa organizovaná skupina, ktorej kroky jednoznačne smerujú k ekonomickým výhodám a ekonomickému prospechu úzkej skupiny ľudí, na úkor záujmov štátu a väčšiny podnikateľov pracujúcich v rezorte pôdohospodárstva,“ napísala strana.

Upozorňuje, že Čižnárove vyjadrenia sú v rozpore s aprílovými tvrdeniami Matečnej, že štát koná v súlade so zákonom, len farmári nepoznajú legislatívu. Sme rodina tiež žiada policajného prezidenta, aby potrestal policajtov, ktorí konajú v rozpore so zákonom.

Čižnár na pondelkovej tlačovej konferencii oznámil, že z celkovo preskúmaných 36 spisov vo veciach farmárov boli zistené pochybenia v desiatich. V deviatich prípadoch dala Generálna prokuratúra (GP) SR pokyn na začatie trestného stíhania. Čižnár tiež uviedol, že systém kontroly na PPA je nepostačujúci a vytvára pre jednotlivcov prostredie, v ktorom môžu rozhodovať svojvoľne.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Juraj Kožuch (vpravo).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
17. júl 2018 22:13

spisy boli PPA alebo prokuratúry ?

agrarnik zHN
agrarnik zHN
18. júl 2018 9:03

SNS konečne dosiahla mediálny vrchol a pozornosť všetkých médií. Mediálne sa zviditeľnili tak, že slušný roľník im nevie prísť na meno. Ryba vždy smrdela od hlavy a schody sa zametali od vrchu dole túto starú múdrosť nevyvráti ani agrárna clelebrita so svojím bundášom

roľník
roľník
18. júl 2018 10:39

Schody sa zametajú od vrchu a na nás sa to bude sypať… A jednak nebudú zametať od vrchu, ale len od stredku. Keď vôbec budú…

Realista
Realista
18. júl 2018 14:07

Boze chran ho odvolat kto nam bude menit LPIS kazdy mesiac uz som si na to zvykol

G.S.
G.S.
18. júl 2018 19:16

Takže si to zhrňme. Farmári podali trestné oznámenia. Tie dostal na starosť dozorujúci prokurátor a nejaký policajt. Policajt urobil chyby vo vyšetrovaní, prípadne ho zastavil. Prokurátor sa s tým stotožnil a nepožadoval ďalšie vyšetrovanie. A Čižnár génius aby odviedol pozornosť od polície a svojich prokurátorov, obviní PPA z chybnej kontroly.… Celý komentár »

František
František
26. júl 2018 13:42

V modernej Europe je dobrým zvykom pri takýchto kauzách, aké sú teraz v agrárnom sektore, že niektorí zodpovední pristúpia k tzv. sebareflexii a sami zvážia svoje posty. Myslím si, že už teraz je neskoro, ak by sa tak udialo za čerstva, dnes by bol celý sektor omnoho ďalej a celý… Celý komentár »