Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Sladovňa Michalovce zvýši výrobu o 50 percent

Sladovňa Michalovce zvýši výrobu o 50 percent

Akciová spoločnosť Sladovňa Michalovce môže dostať na intenzifikáciu výroby investičný stimul do výšky 766.112 eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Investície do novej prevádzky, ktorou sa zvýši produkcia sladu z 41.000 ton v roku 2017 na plánovaných 61.000 ton, dosiahnu 7,66 milióna eur a spoločnosť vytvorí päť nových pracovných miest. Vyplýva to z materiálu, ktoré v utorok ministerstvo hospodárstva predložilo na rokovanie vlády.

Slad je najvýznamnejšou exportnou komoditou agropotravinárskeho priemyslu v SR a jeho výroba je za posledných 10 rokov stabilná. Z celkového objemu sladu vyrobeného na Slovensku sa 80 % exportuje na zahraničné trhy.

Najväčší je Heineken

Sladovňa Michalovce je pritom jedným z najvýznamnejších domácich producentov sladu. Ročne spracuje viac ako 50.000 ton sladovníckeho jačmeňa, ktorý mu dodáva viac ako 120 poľnohospodárskych podnikov predovšetkým z východného Slovenska. Vďaka vysokej kvalite finálneho výrobku a strategickej polohe v blízkosti hraníc s Ukrajinou, Maďarskom a Poľskom smeruje veľká časť produkcie na export.

Na Slovensku v súčasnosti pôsobí sedem sladovní s celkovou kapacitou cez 260.000 ton sladu ročne. Michalovská sladovňa si už niekoľko rokov udržiava stabilný 16 % podiel na trhu výrobcov sladu a je tretím najväčším producentom sladu za Heineken Slovensko Sladovne s podielom 42 % a Lycos – Trnavské sladovne s podielom 27 %.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Michalovská sladovňa plánuje zvýšiť svoju produkciu o 50 percent.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1552 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. jm
  15. januára 2020

  Je dôležité podporiť všetko čo dokáže zmazať tie záporne čísla! !!!! Nie biznis politikov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpovedať
 2. jm
  15. januára 2020

  Je zaujímavé že ekonomický tiger EU ako je SR nedokáže primerane postaviť rozpočet ako ČR člen EU. Odrbávajte ďalej. Ale karma je zdarma.Nezabúdajte!§§§

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.