Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Sladovňa Michalovce zvýši výrobu o 50 percent

Sladovňa Michalovce zvýši výrobu o 50 percent
insert_photoTASR - Michalovská sladovňa plánuje zvýšiť svoju produkciu o 50 percent.

Akciová spoločnosť Sladovňa Michalovce môže dostať na intenzifikáciu výroby investičný stimul do výšky 766.112 eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Investície do novej prevádzky, ktorou sa zvýši produkcia sladu z 41.000 ton v roku 2017 na plánovaných 61.000 ton, dosiahnu 7,66 milióna eur a spoločnosť vytvorí päť nových pracovných miest. Vyplýva to z materiálu, ktoré v utorok ministerstvo hospodárstva predložilo na rokovanie vlády.

Slad je najvýznamnejšou exportnou komoditou agropotravinárskeho priemyslu v SR a jeho výroba je za posledných 10 rokov stabilná. Z celkového objemu sladu vyrobeného na Slovensku sa 80 % exportuje na zahraničné trhy.

Najväčší je Heineken

Sladovňa Michalovce je pritom jedným z najvýznamnejších domácich producentov sladu. Ročne spracuje viac ako 50.000 ton sladovníckeho jačmeňa, ktorý mu dodáva viac ako 120 poľnohospodárskych podnikov predovšetkým z východného Slovenska. Vďaka vysokej kvalite finálneho výrobku a strategickej polohe v blízkosti hraníc s Ukrajinou, Maďarskom a Poľskom smeruje veľká časť produkcie na export.

Na Slovensku v súčasnosti pôsobí sedem sladovní s celkovou kapacitou cez 260.000 ton sladu ročne. Michalovská sladovňa si už niekoľko rokov udržiava stabilný 16 % podiel na trhu výrobcov sladu a je tretím najväčším producentom sladu za Heineken Slovensko Sladovne s podielom 42 % a Lycos – Trnavské sladovne s podielom 27 %.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Michalovská sladovňa plánuje zvýšiť svoju produkciu o 50 percent.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
15. január 2020 22:49

Je dôležité podporiť všetko čo dokáže zmazať tie záporne čísla! !!!! Nie biznis politikov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jm
jm
15. január 2020 23:10

Je zaujímavé že ekonomický tiger EU ako je SR nedokáže primerane postaviť rozpočet ako ČR člen EU. Odrbávajte ďalej. Ale karma je zdarma.Nezabúdajte!§§§