Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Situáciu s medveďmi podľa prezidentky netreba podceňovať ani ignorovať

Situáciu s medveďmi podľa prezidentky netreba podceňovať ani ignorovať
insert_photoFacebook Zuzana Čaputová - Dnešné rokovanie s ministrom životného prostredia Milanom Chrenkom sa týkalo aktuálnych tém, ako sanácia starých environmentálnych záťaží, situácia ohľadom stretov s medveďom hnedým a pripravovaný klimatický samit.

Situáciu týkajúcu sa stretov ľudí s medveďom hnedým, najmä stratu ich plachosti, netreba podceňovať ani ignorovať. Skonštatovala to prezidentka SR Zuzana Čaputová po pondelkovom stretnutí s ministrom životného prostredia Milanom Chrenkom, na ktorom hovorili aj o tejto téme.

Hlava štátu považuje obavy obyvateľov horských a podhorských oblastí za oprávnené, keďže viaceré stretnutia s medveďom sa končia aj vážnymi zraneniami.

“Vzhľadom na citlivosť témy, ktorá je spojená s ochranou zdravia a života našich občanov, je potrebné nájsť súlad a podporu všetkých partnerov v prevencii týchto nepríjemných stretov,” poznamenala na sociálnej sieti.

Minister ju podľa jej slov informoval o pripravovaných krátkodobých aj dlhodobých opatreniach, ktoré spolu s vládou predstavia v najbližších dňoch.

“V prvom rade pôjde o posilnenie kapacít zásahových tímov, zapojenie polície aj poľovníkov do trasovania a intervencie v prípade, keď medveď začne byť nebezpečný pre ľudské životy a obydlia,” priblížila.

V súvislosti so sanáciou starých environmentálnych záťaží ocenila, že Chrenko robí rýchle kroky k naštartovaniu procesu sanácie napríklad vo Vrakuni, ktorá sa môže postupne implementovať s cieľom ochrániť zásoby podzemných vôd na Žitnom ostrove. Potrebné kroky sa podľa nej robia aj v sanácii v Chemku Strážske.

Hovorili aj o tohoročnom pripravovanom klimatickom samite, ktorý je podľa hlavy štátu príležitosťou pre medzinárodné spoločenstvo prediskutovať globálne výzvy, no predovšetkým riešenia zmiernenia klimatických zmien.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Facebook Zuzana Čaputová - Dnešné rokovanie s ministrom životného prostredia Milanom Chrenkom sa týkalo aktuálnych tém, ako sanácia starých environmentálnych záťaží, situácia ohľadom stretov s medveďom hnedým a pripravovaný klimatický samit.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments