Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Sága o PPA pokračuje. Riaditeľa opäť nevyberú

Sága o PPA pokračuje. Riaditeľa opäť nevyberú

V rámci krátkeho tlačového brífingu pred dnešným zasadnutím vlády vystúpil Ján Mičovský, ktorý poskytol médiám krátke stanovisko k výberovému konaniu na generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

„Minulý piatok uplynul termín v ktorom sa mohli záujemcovia prihlásiť na generálneho riaditeľa PPA. Včera, keď náš osobný úrad vyhodnotil všetky prihlášky sme zistili, že náročné podmienky tohto výberového konania nesplnil ani jeden z piatich prihlásených kandidátov. Je to zistenie, ktoré ma neteší. Svedčí však o tom, že kritéria boli postavené korektne ale primerane tejto funkcii. Z toho vyplýva, že budeme musieť výberové konanie na túto pozíciu zopakovať,“ informoval Ján Mičovský, dnes pred 8.00.

Poľnoinfo.sk predvčerom uviedlo, že sú prihlásení minimálne traja kandidáti. Jaroslav Jánoš, ktorý vedie agentúru od začiatku decembra, Martin Holomáň, ktorý sa prihlásil už do prvého výberového konania na prelome októbra a novembra a Pavol Doval, ktorý pred viac ako desiatimi rokmi pôsobil ako šéf projektových podpôr na agentúre.

Mičovský: Ľudí pripravených do tejto funkcie nie je veľa

„Nerád by som hovoril, čo urobíme s kritériami. Rozhodne nie je našou predstavou, aby sme preboha niekoho našli, tak musíme zľaviť. Skôr si myslím, že budeme musieť rozšíriť sféru záujmu. Možno naozaj viac zaloviť aj v okolitých krajinách. Hľadať človeka, ktorý bude môcť získať celoživotné dobré renomé do svojho životopisu, že túto náročnú inštitúciu nastaví tak, aby fungovala. A my ju nastavíme!“ hovorí Ján Mičovský.

Šéf rezortu povedal, že pri kandidátoch si všímali či ovládajú programové riešenia, poznajú európsku legislatívu, ale zaujímala ich aj jazyková vybavenosť.

„Hľadáme človeka hotového. Ľudí pripravených do tejto funkcie nie je veľa,“ myslí si Mičovský.

Šéf rezortu ďalej uviedol, že PPA je sledovanou inštitúciou, ktorá má veľmi ťažké dedičstvo, ktoré sa prejavuje aj teraz v ukončujúcom sa foréznom audite.

„Prinesie veľmi závažné zistenia a tie sa musia pretaviť do opatrení, ktoré sa budú vykonávať niekoľko mesiacov, možno aj rokov, aby sa postavila veľmi spoľahlivá platobná agentúra,“ povedal minister.

Podporte tvorbu kvalitného obsahu na Poľnoinfo.sk v roku 2021

Podporte tvorbu kvalitného obsahu na Poľnoinfo.sk v roku 2021. Aj platba od našich čitateľov nám pomôže v rozšírení poskytovania pôvodných informácií a otváraní aktuálnych tém. Navyše, získate aktuálny newsletter na rok 2021 s výberom najzaujímavejších článkov, ktorý je určený exkluzívne iba pre podporovateľov portálu poľnoinfo.sk.

Podporte Poľnoinfo.sk hneď teraz jednoduchou jednorazovou platbou kartou

Daňový doklad vám zašleme poštou okamžite po administrácii platby. Exkluzívny newsletter vám budeme zasielať na mail, ktorý ste uviedli v platobných údajoch.

Powered by Stripe Stripe PCI Stripe PSD2 EÚ Stripe AICPA SOC Stripe E-Money EÚ

Platba kartou je zabezpečená službou Stripe, ktorá používa to najmodernejšie zabezpečenie a spĺňa všetky náležitosti finančnej inštitúcie fungujúcej v Európskej únii: vlastní EÚ licenciu E-Money License, má certifikát PCI DSS Level 1 a spĺňa požiadavky PSD2 and Strong Customer Authentication (SCA), SSAE18/SOC 1 typ 1 a typ 2, a SSAE18/SOC 2 typ 1 a typ 2.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

5 komentárov

 1. Hocikto
  20. januára 2021

  “Hotového človeka” už mali (T.G.) a stratili ho vlastným postojom a neschopnosťou. Otázka znie – KOHO vlastne čakajú??

  Odpovedať
 2. Nohavica
  20. januára 2021

  …ako to ten minister vie pekne okomentovať…jednému by sa aj slza vykotúľala…

  Odpovedať
 3. DoesntMatter
  20. januára 2021

  Co je PPA? Pokladna ministerstva, nic viac. PPA nema mat dosah na smerovanie rezortu, ma vyplacat a postupovat podla usmernenia ministerstva.
  Z celeho mi vyplyva, ze tento ‘uzasny’ panko, nie je schopny ani pokladnika zohnat. Ale ved ktoze by uz isiel s nim do spolku? Jedine zufalec a samovrah.

  Odpovedať
 4. Realist
  20. januára 2021

  Vsak by to zvladol aj on robit ved aj tak sa len foti kade chodi a nic nerobi usetrime aspon tento cirkus okolo PPA

  Odpovedať
 5. Martin Hulec
  20. januára 2021

  Tiež som toho názoru, že prvá ministrova voľba t.j. T. G. bola dobrá, každopádne oveľa lepšia ako je to teraz. Som celkom zvedavý na naplnenie podmienky “hotový človek”. Aby z toho nakoniec nebolo, “keďže sme hotového človeka nenašli, bude to musieť byt” náš človek”😁

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.