Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Rastlinná výroba Z domova

Registráciu v DataCentre predĺžili

Registráciu v DataCentre predĺžili
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

V takzvanom DataCentre, teda v informačnom systéme ITMS2014+, sa dá registrovať bez obmedzenia. Pôdohospodárska platobná agentúra, ktorá najskôr termín stanovila do konca marca tohto roka, oznámila, že v systéme je možná registrácia aj naďalej. Tentoraz nestanovila žiadne časové obmedzenie.

„Registrácia žiadateľov v DataCentre prebieha na webovom odkaze https://www.itms2014.sk/, kde budú presmerovaní do elektronického formulára pre vytvorenie žiadosti o aktiváciu konta,“ uviedla PPA.

Registrácia v DataCentre je potrebná aj pre žiadateľov o dotáciu na poistenie. O tú je možné požiadať aj počas apríla a mája, podľa pôvodných pravidiel však žiadateľ musel byť v informačnom systéme zaregistrovaný skôr – už do konca marca. Tí, ktorí to nestihli, by o možnosť čerpať dotáciu prišli. Keďže systém je pre registráciu opäť otvorený, tento problém odpadá.

„Žiadatelia sú povinní v žiadosti o aktiváciu konta uviesť v časti žiadosti DOPLŇUJÚCE ÚDAJE, že „subjekt vykonáva poľnohospodársku prvovýrobu“ „Áno“. V prípade, ak si žiadateľ neuvedie, že vykonáva poľnohospodársku prvovýrobu, nebude sa mu po prihlásení do ITMS2014+ zobrazovať možnosť podať si žiadosť v rámci Štátnej a minimálnej pomoci,“ upozorňuje PPA.

O dotáciu na poistenie možno požiadať do 25. mája 2021. Ministerstvo pôdohospodárstva na tento účel vyčlenilo pre tento rok 6 miliónov eur.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments