Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

PREŠOV: Veľkonočný gazdovský dvor má podporiť predaj domácich produktov

Podpora predaja domácich poľnohospodárskych a potravinárskych produktov a skrátenie cesty, ktorou sa tento sortiment dostáva od prvovýrobcu k spotrebiteľovi, je hlavným poslaním Veľkonočného gazdovského dvora, ktorý dnes popoludní otvorili na Hlavnej ulici v Prešove. Iniciátorom myšlienky uskutočnenia podujatia je Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR a na jeho príprave sa podieľa mesto Prešov v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom (PSK).

„Chceme ľuďom priblížiť domácu slovenskú produkciu a rovnako upriamiť pozornosť aj na jej kvalitu a tradície,“ povedal v príhovore počas otvorenia štátny tajomník MP SR Vladimír Palša.

Výraznou ambíciu podujatí, ktoré prebiehajú počas víkendu v krajských mestách na Slovensku, je podľa Palšu aj budovanie dôvery k našim domácim produktom a utužovanie vzťahov medzi prvovýrobcami a konečným spotrebiteľom.

„Je potrebné stále pripomínať, že čím kratšia je cesta výrobku k spotrebiteľovi, tým je jeho cena nižšia a kvalita vyššia,“ konštatoval štátny tajomník.

Počas troch dní budú na prešovskej pešej zóne svoj tovar ponúkať desiatky malovýrobcov syrov, mäsových výrobkov, pekárenských a cukrárenských produktov, ale i pestovatelia zeleniny, ovocia a kvetov. Okrem toho tu nechýbajú ani predajné stánky s tradičným trhovým sortimentom, ktorý sa spája s veľkonočnými sviatkami.

Podľa primátora Prešova Pavla Hagyariho záujem o túto akciu potvrdzuje skutočnosť, že aj takáto podpora malých regionálnych výrobcov súvisiaca s agroturistikou pomáha vytvárať nové pracovné príležitosti.

„Som presvedčený, že nie všetko, čo sa dováža zo západnej Európy alebo z Číny, je to najlepšie. Mali by sme v prvom rade konzumovať to, čo sa vyrobí u nás,“ dodal Hagyari.

Gazdovský dvor bude počas víkendu otvorený od 10. do 19. hodiny a jeho atmosféru spríjemní aj kultúrny program, v rámci ktorého sa predstavia folklórne súbory a hudobné skupiny z okolia Prešova.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments