Zadajte hľadaný výraz

AX 2019 Okrúhle stoly
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Zaujímavosti Zo sveta

Pre zneužívanie eurofondov odstúpil bulharský minister poľnohospodárstva

chat_bubbleKomentáre: 1 visibilityZobrazenia: 193

Bulharský minister poľnohospodárstva Rumen Porožanov odstúpil v utorok zo svojej funkcie v súvislosti so zneužívaním eurofondov a nákupom nehnuteľností pod trhovú cenu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na bulharské vládne zdroje.

Porožanov uviedol, že nechce, aby útoky namierené proti nemu ovplyvnili vládu premiéra Bojka Borisova.

Z funkcie odstúpil pre podozrenia zo zneužívania agrodotácií v Bulharsku, ktoré boli údajne použité na nákup súkromných víl. Financie EÚ mala v tom čase na starosti agentúra, ktorú Porožanov v danom období viedol.

Doposiaľ sa podarilo zistiť, že desať miliónov leva (5,7 milióna dolárov) určených pre regionálny rozvoj bolo použitých na výstavbu domov.

Podľa oficiálnych údajov bolo od roku 2007, keď Bulharsko vstúpilo do EÚ, až do roku 2013 zo zdrojov EÚ postavených 746 takýchto domov. Vyšetrovatelia vykonali kontrolu 110 z nich a zistili, že 33 z nich bolo postavených na súkromné účely.

Okrem zapletenia do kauzy s eurofondami je Porožanov podozrivý i z toho, že si v bulharskom hlavnom meste Sofia kúpil byt za omnoho nižšiu sumu, než bola jeho trhová hodnota.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1354 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. ivan
    15. mája 2019

    mňa zaujímali len komentáre, no žiadne T U niesú. Jasné je to, P R E Č O .

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.