Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Pre zneužívanie eurofondov odstúpil bulharský minister poľnohospodárstva

Bulharský minister poľnohospodárstva Rumen Porožanov odstúpil v utorok zo svojej funkcie v súvislosti so zneužívaním eurofondov a nákupom nehnuteľností pod trhovú cenu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na bulharské vládne zdroje.

Porožanov uviedol, že nechce, aby útoky namierené proti nemu ovplyvnili vládu premiéra Bojka Borisova.

Z funkcie odstúpil pre podozrenia zo zneužívania agrodotácií v Bulharsku, ktoré boli údajne použité na nákup súkromných víl. Financie EÚ mala v tom čase na starosti agentúra, ktorú Porožanov v danom období viedol.

Doposiaľ sa podarilo zistiť, že desať miliónov leva (5,7 milióna dolárov) určených pre regionálny rozvoj bolo použitých na výstavbu domov.

Podľa oficiálnych údajov bolo od roku 2007, keď Bulharsko vstúpilo do EÚ, až do roku 2013 zo zdrojov EÚ postavených 746 takýchto domov. Vyšetrovatelia vykonali kontrolu 110 z nich a zistili, že 33 z nich bolo postavených na súkromné účely.

Okrem zapletenia do kauzy s eurofondami je Porožanov podozrivý i z toho, že si v bulharskom hlavnom meste Sofia kúpil byt za omnoho nižšiu sumu, než bola jeho trhová hodnota.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
ivan
ivan
15. máj 2019 8:47

mňa zaujímali len komentáre, no žiadne T U niesú. Jasné je to, P R E Č O .