Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA predlžuje termín na registráciu konta pre získanie Zelenej nafty 2019

PPA predlžuje termín na registráciu konta pre získanie Zelenej nafty 2019
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vzhľadom na vysoký záujem v posledných dňoch predlžuje termín na registráciu konta pre získanie „Zelenej nafty 2019″ do nedele 18. augusta 2019. Záujemcovia o zaregistrovanie a vytvorenie konta na portáli štátneho DataCentra tak môžu využiť ešte ďalších 7 dní.

Registráciu si vytvorilo 2 850 oprávnených žiadateľov

„Vzhľadom na pozitívne reakcie od poľnohospodárov na plnú elektronizáciu Zelenej nafty a minimálnu byrokraciu pri podávaní žiadostí a veľký záujem našich farmárov v posledných dňoch, sme sa rozhodli predĺžiť registráciu konta na štátnom DataCentre https://www.itms2014.sk o 7 dní do nedele 18. augusta 2019,” uviedol Juraj Kožuch, generálny riaditeľ PPA. Doteraz si registráciu zriadilo už 2 850 oprávnených žiadateľov.

Podanie žiadosti o aktiváciu konta je nevyhnutným krokom na to, aby oprávnený poľnohospodár mohol o podporu zo „Zelenej nafty” vôbec požiadať.

„Ak má konto aktivované, po vydaní výzvy PPA v priebehu augusta na www.apa.sk, bude môcť žiadateľ o čerpanie štátnej pomoci na toto podporné opatrenie vo forme úľav na environmentálnych daniach požiadať,” dodal Juraj Kožuch. Bližšie informácie k podpornému opatreniu Zelená nafta sú dostupné na webstránke PPA v časti Podpory/Štátna pomoc/Výzvy. Vytvoriť konto v štátnom DataCentre je možné už viac ako mesiac, od 10. júla 2019.

Oprávnení žiadatelia budú môcť získať 30 miliónov eur

„Termín podávania žiadostí na Zelenú naftu 2019 pre zaregistrovaných oprávnených žiadateľov oznámime už čoskoro. Preto odporúčame všetkým žiadateľom, aby sledovali webstránku PPA,” uviedol Juraj Kožuch.

„Zelená nafta” je prvá systémová štátna podpora v agrosektore v histórii Slovenska, ktorá bude 100-% realizovaná elektronicky. Oprávnení žiadatelia budú môcť z tohto systémového opatrenia získať celkovo 30 miliónov eur na podporu špeciálnej a špecializovanej rastlinnej a živočíšnej prvovýroby.

V živočíšnej výrobe je podpora zameraná na chov hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec, kôz, koní, ale aj hydiny. V rastlinnej výrobe ide predovšetkým o vybrané druhy ovocia, zeleniny, strukovín, okopanín, ale napríklad aj zemiaky, či cukrovú repu. Nechýbajú ani olejniny ako mak či ľan. Podporené budú tiež pestovanie chmeľu, viniča, či liečivých rastlín.

Autor článku: Vladimír Machalík - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments