Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Poľnohospodárov zaujal technológiami a efektívnosťou

Poľnohospodárov zaujal technológiami a efektívnosťou
insert_photo3 x poľnoinfo.sk

V októbri minulého roka bol v Nemecku predstavený viac ako stovke novinárov z celého sveta, v januári sa začal predávať na Slovensku, v marci získal cenu odborného mesačníka Moderná mechanizácia za najinovatívnejší stroj na slovenskom trhu a dnes sa stáva vlajkovou loďou spoločnosti Hriadeľ. Hovoríme o traktoroch FENDT rady 500.

 „Celoeurópsky trend je, že 80 percent predaja traktorov tvoria stroje strednej výkonovej triedy. Nová päťstovka spadá presne do tejto kategórie a zákazníkom ponúka výkon od 125 do 165 koní. Doposiaľ obľúbená rada 400 mala svoje hranice, ktorými boli najmä výhľad a nižší výkon,“ hovorí Tibor Szabó, technický inžinier spoločnosti Hriadeľ.

Kabína VisioPlus s panoramatickým sklom a komplexným výhľadom preto predurčuje päťstovku aj pre umiestnenie čelných nakladačov.

„Kabína ponúka umiestnenie všetkých funkcií v jednom termináli, odpruženie sedadla a kabíny, ale aj navigačný systém VarioGuide,  ktorý bol v nižšej výkonovej rade použitý vôbec prvý raz,“ hovorí Tibor Szabó a dopĺňa, že práve navigácia je to, čo poľnohospodárov vo väčšej miere zaujíma.

Nová rada Fendt 500 sa minulý rok prezentovala aj na vyhodnotení súťaže Top Agro a Najkrajší chotár v Bojniciach.

Precízna navigácia vyžaduje investíciu. Snažíme sa preto poľnohospodárom vysvetliť, že nejde o čistý náklad, ale o zariadenie, ktoré im prinesie úsporu. Nesprávnou agrotechnikou často mrhajú osivom, pohonnými hmotami na prejazdoch, opotrebením stroja, ale aj pracovnou silou. Investícia do navigácie im zabezpečí zníženie týchto nákladov,“  povedal Tibor Szabó.

Samotné prednosti zeleno-červených traktorov ale nespočívajú len vo výhľade z kabíny, alebo v navigácií. Prioritná je úspora nákladov a celková efektivita stroja.

 „Pre splnenie emisnej normy 3b vsadil výrobca aj pri tejto rade na využitie technológie SCR s roztokom AdBlue. Nespornou výhodou je, že úprava výfukových plynov prebieha až po procese horenia a nezasahuje do nej. Motor tak dosahuje vynikajúcej dynamiky. Taktiež systém TMS zabezpečí, že traktor bude vždy pracovať v ekonomickom optime. Traktorista zvolí len požadovanú rýchlosť a aktivuje spomínaný systém. Ten preberie riadenie motora a prevodovky. To znamená plne automatickú efektivitu,“ povedal Tibor Szabó.

Zástupcovia spoločnosti Hriadeľ preberajú ocenenie v súťaži za Najinovatívnejší stroj roka na Agrosalóne 2013 v Nitre.

Novinkou v rade 500 je automatická regulácia hraničného zaťaženia. Regulácia pracuje v závislosti na otáčkach a zaťažení motora. Pre rôzne práce, ako pre prejazd, alebo poľné práce existujú preto rôzne optimálne hodnoty hraničného zaťaženia, aby sme dosiahli čo najnižšiu spotrebu paliva.

Bližšie informácie o traktoroch FENDT rady 500, ale aj o ďalšom produktovom sortimente spoločnosti HRIADEĽ, spol. s r. o. nájdete na internetovej stránke www.hriadel.sk.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: 3 x poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments