Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Pochybnosti o novom generálnom riaditeľovi PPA

Pochybnosti o novom generálnom riaditeľovi PPA
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Dnešné (štvrtok 19. apríla) vydanie denníka SME sa zaoberá nomináciou Stanislava Grobára na post generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Stanislav Grobár pôsobil počas vlády Róberta Fica v spoločnosti MH Invest, ktorá bola zriadená Ministerstvom hospodárstva.

„Predražené účtovníctvo bez štandardného výberového konania, sídlo v hoteli, drahý prenájom áut a podozrivé zákazky. Takto vyzeralo trojročné pôsobenie Stanislava Grobára v štátnej eseročke MH Invest,“ uvádza v dnešnom vydaní denník SME.

V roku 2010 označil Stanislava Grobára vtedajší minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek za nominanta Slovenskej národnej strany. V týchto dňoch ho povolal na riadenie najdôležitejšej inštitúcie v rezorte pôdohospodárstva.

„Stanislav Grobár vie, že bude mať skúšobnú lehotu. Ak by došlo k nejakým problémom, okamžite ich budem riešiť, a to aj prípadnou personálnou výmenou,“ uviedol na margo nového generálneho riaditeľa PPA denníku SME minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.

Preklik na článok denníka SME:
http://www.sme.sk/c/6343760/sporny-manazer-grobar-riadi-eurofondy.html

Autor článku: Juraj Huba - spracované podľa denníka SME
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
pesimista
pesimista
19. apríl 2012 12:44

To sú mi nominácie! Jedna katastrofa. Ak pán minister bude pokračovať v tomto trende, pravdepodobne premárnime najcennejšie obdobie pre znovuoživenie celého sektora. Bola tu obrovská možnosť niekam ho posunúť (celý agrosektor), ale ako sa ukazuje, nebude mať kto. Strácame tým drahocenný čas! Je to obrovská škoda. Možno nás pán minister… Celý komentár »

Jozef
Jozef
19. apríl 2012 22:16

Nominácie ministra Jahnátka sú zrejme predobrazom úvahy o zlučovaní ministerstiev pôdohospodárstva a hospodárstva. Nominanti za hospodársku vetvu sú už vo svojich kreslách, zostáva teda veriť, že sa objaví aj niekoľko poľnohospodárov, či potravinárov… Alebo už nemáme nárok?

jano
jano
20. apríl 2012 14:17

chcem upozornit vedenie PPa že peniaze su určené pre farmarov a nie pre iné podnikatelské subjekty tak nech triezvo rozmyšlajú lebo farmár ešte neštrajkoval a lahko može len tolko „zdvihnuty prst „

Niekto
Niekto
23. apríl 2012 12:40

Skúšobná lehota u tak dôležitej pozície? Mám taký pocit, že aj pán minister riadi rezort v rámci skúšobnej lehoty. Len aby tá skúšobná lehota netrvala celé volebné obdobie!

Jozef
Jozef
28. apríl 2012 9:52

Je mi jasné kam to bude celé SMERovať.