Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Potravinárstvo Zo sveta

Plzenský Prazdroj predal vlani rekordné množstvo piva

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 108
UniCredit Bank 2018

Plzenský Prazdroj vlani predal v Česku a v zahraničí rekordných 11,5 milióna hektolitrov piva, čo bolo medziročne o 4 % viac. Vývoz do cudziny dosiahol 4,3 milióna hektolitrov a bol medziročne vyšší o 4,5 %, čím vytvoril historický rekord firmy. Informoval o tom český televízny kanál ČT24 cz.

Podľa hovorkyne pivovaru vývoz rástol takmer do všetkých významných oblastí. Najviac, o tretinu, vzrástol do Poľska. Hovorkyňa uviedla, že Prazdroj zvýšil export nielen v Európe, ale aj do Ruska a východnej Ázie. Južná Kórea sa stala tretím najväčším exportným trhom pivovaru a darí sa mu aj v Japonsku.

Pivovar opäť celosvetovo posilnil export prémiového ležiaka Pilsner Urquell, ktorý sa výhradne varí v Plzni. Vlani ho vyviezol vyše 1,1 milióna hektolitrov, medziročne o desatinu viac.

Druhou najúspešnejšou exportnou značkou Prazdroja je Velkopopovický Kozel. Jeho priamy export v minulom roku vzrástol o 16 %. Pivovar ho najviac vyviezol do Južnej Kórey, kde si obľúbili čierny variant. Licenčná výroba Velkopopovického kozla vo svete zostala s 2,6 miliónom hektolitrov na úrovni roku 2017.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1413 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.