Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Kvízy Z domova

Kvíz: Ovečka, ovečka trojaký úžitok

Kvíz: Ovečka, ovečka trojaký úžitok
insert_photoJozef Sedlák - chov oviec pri osade South Galson, ktorá leží na severozápadnom pobreží ostrova Lewis, najväčšieho zo stomíľovej reťaze ostrovov tvoriacich Vonkajšie Hebridy, súostrovie rozprestierajúce sa západne od pevninského Škótska.

Aký úžitok prináša chov oviec dnešným poľnohospodárom? Spravte si náš kvíz, kde nás zaujímajú plemená, ale aj samotný vývoj v chove oviec v ostatných rokoch.

V roku 1989 sme na Slovensku chovali výrazne viac oviec ako v súčasnosti. Bol stav bahníc k 31.12.1989 vyšší, ako stav všetkých oviec k 31.12.2019?
V roku 2017 sa do zoznamu na Slovensku chovaných oviec dostalo nové špecializované slovenské dojné plemeno. Ako sa volá?
V EÚ bola dlhé roky členským štátom s najvyšším počtom chovaných oviec Veľká Británia. Ktorá krajina ju po vystúpení z EÚ nahradila?
Jednou z podmienok pre poskytnutie platby pre oblasti s prírodnými obmedzeniami alebo inými osobitnými obmedzeniami je splnenie podmienky zaťaženia polygastrickými zvieratami najmenej 0,3 dobytčích jednotiek na 1 ha trvalých trávnych porastov. Koľko kusov oviec na jeden hektár TTP je potrebné najmenej chovať, aby bola splnená táto podmienka?
Aké plemeno oviec je najčastejšie chované na Slovensku?
Jedným z najrozšírenejších plemien oviec na Slovensku je plemeno Cigája. Z pohľadu úžitkovosti ho zaraďujeme medzi plemená:
Predaj koľko tisíc jatočných jahniat vykázali spravodajské jednotky registrované v CEHZ (Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat) za rok 2019?
Aká je priemerná dĺžka gravidity – kotnosti ovce?
V ktorom meste bola založená prvá slovenská bryndziareň?
Čo je perzián?
Zobraziť odpovede
Skontrolovať odpovede

Autor článku: Milan Róžik
Zdroj obrázku: Jozef Sedlák - chov oviec pri osade South Galson, ktorá leží na severozápadnom pobreží ostrova Lewis, najväčšieho zo stomíľovej reťaze ostrovov tvoriacich Vonkajšie Hebridy, súostrovie rozprestierajúce sa západne od pevninského Škótska.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1523 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments