Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

NPPC posiela zmluvy žiadateľom o podporu v špeciálnej rastlinnej výrobe

NPPC posiela zmluvy žiadateľom o podporu v špeciálnej rastlinnej výrobe
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Začiatkom týždňa začalo Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) generovať zmluvy pre žiadateľov, ktorí splnili všetky požadované podmienky v rámci notifikovanej schémy štátnej pomoci na podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine a ich žiadosti prešli administratívnou kontrolou. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

„Takýchto žiadostí máme k dnešnému dňu celkovo 664, čo predstavuje približne 80 % všetkých žiadateľov. Po navrátení podpísaných zmlúv z ich strany budú žiadosti bezodkladne vyplatené. Zvyšných okolo 160 žiadostí, ktoré ostávajú v zásobníku, čaká na doplnenie dokladov po vyzvaní kolegov z NPPC a budú následne sprocesované aj skompletizované,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

Polovka zároveň upozornil žiadateľov, ktorým príde zmluva, aby si prečítali sprievodný list s inštrukciami a po podpise zmluvy ju bezodkladne vrátili NPPC, aby mohla byť realizovaná výplata.

MPRV dodalo, že z 832 žiadateľov bolo vylúčených pre nesplnenie podmienok alebo späťvzatie žiadosti 15 žiadateľov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments