Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

NAKA obvinila Mareka K., ktorý je už vo väzbe pre kauzu Dobytkár

Obvinený potopil Partiku a Kodadu. Vraj roky spoločne vyciciavali agrorezort
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinili počas akcie Partneri z prečinu nepriamej korupcie osobu M. K., ktorá mala prijať úplatok 50.000 eur v hotovosti a je stíhaná v kauze Dobytkár. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Portál Aktuality.sk uvádza, že ide o bývalého šéfa sekcie rozvoju vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Mareka K.

“Obvinený si mal začiatkom roka 2019 od zástupcu spoločnosti, ktorá mala na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) podanú žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP), vyžiadať finančnú hotovosť vo výške 100.000 eur,” informujú policajti.

NAKA považuje túto sumu ako úplatok za to, že obvinený zabezpečí podpísanie zmluvy. Tá bola podľa policajtov napokon aj podpísaná, za čo mal Marek K. prijať úplatok vo výške 50.000 eur v hotovosti.

NAKA doposiaľ informovala, že v rámci akcie Dobytkár išlo o úplatky v hodnote približne 10 miliónov eur. Doteraz bolo vo veci obvinených 19 fyzických a päť právnických osôb z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Väzobne je stíhaných šesť osôb vrátane Mareka K.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Kopek
Kopek
8. máj 2020 20:50

…a teraz nielen lumpov pozatvárať, z toho má štát (teda zasa my všetci) len výdavky. Všetkým to zhmotniť a vrátiť do rozpočtu-toto musí byť priorita!! Následne prerozdeliť poriadnym poľnohospodárom čo sme sa o NFP ani len nepokúšali, lebo máme rozum-bola by to preveliká škoda času, bo za A) si vedel… Celý komentár »

Oskar
Oskar
1. jún 2020 9:02

No ak NAKA seriózne a dôkladne preverí majetok dotyčných osôb tak dozaista zistí že to v sume 50tisíc nemôže skončiť ale suma musí byť desať a viacnásobne vyššia.