Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Z domova Živočíšna výroba

Na Slovensku ďalšie dva prípady AMO. Čína zastavuje dovoz zo SR

africký mor ošípaných

Africký mor ošípaných (AMO) na území Trebišovského okresu sa rozšíril o ďalšie dva prípady. Tretí prípad bol v blízkosti druhého prípadu, v obci Somotor, časť Nová Vieska pri Bodrogu. Štvrtý prípad bol v obci Rad, vzdialenosť niekoľko km od ostatných prípadov.

Ošípané v daných obciach budú v dôsledku nariadených veterinárnych opatrení utratené a zaslané na vyšetrenie do referenčného laboratória vo Zvolene. Zdroj nákazy nie je doposiaľ jasný, v súčasnosti prebieha epizoootologické šetrenie.

Celkovo tak ide už o štyri prípady AMO na Slovensku. Vzhľadom na aktuálnu situáciu Čína zakázala dovoz ošípaných, diviakov a výrobkov z nich zo Slovenska. Oznámil to v stredu čínsky colný úrad.

Čína, najväčší producent ošípaných na svete, tiež bojuje s touto vysoko nákazlivou chorobou, ktorá bola odhalená v každej provincii a regióne na pevnine, ako aj na ostrove Chaj-nan a v Hongkongu. Jeho výskyt v Číne bol prvýkrát potvrdený v auguste 2018.

Autor článku: MPRV SR a TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR - MPRV SR – zľava Andrej Imrich, predseda Zväzu chovateľov ošípaných na Slovensku, Jozef Bíreš, ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, Imrich Šuba, riaditeľ kancelárie Slovenskej poľovníckej komory

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.