Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

MPRV: Strana Smer-SD vo veci skupovania pôdy opäť zbytočne vyvoláva paniku

MPRV: Strana Smer-SD vo veci skupovania pôdy opäť zbytočne vyvoláva paniku
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Opozičná strana Smer-SD vo veci skupovania pôdy opäť zbytočne vyvoláva paniku. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na zámer strany Smer-SD zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu k téme skupovania pôdy na Slovensku.

K uvedenej problematike sa podľa MPRV už stretli rezorty diplomacie Slovenska a Maďarska a na rokovaní odznelo, že v rámci dobrých vzťahov by každá cezhraničná podpora mala byť poskytovaná iba s vedomím a súhlasom štátu, na územie ktorého sa pomoc poskytuje.

“Slovenskú pôdu považujeme za naše národné bohatstvo a dedičstvo, ktorého ochranu budeme aj v týchto turbulentných časoch naďalej legislatívne posilňovať. V tejto súvislosti dal minister Samuel Vlčan (OĽANO) preskúmať možnosti úpravy zákona číslo 140 z roku 2014 o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku,” dodalo agroministerstvo.

Strana Smer-SD vo štvrtok (7. 10.) informovala, že chce podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k téme skupovania pôdy na Slovensku. Smer-SD chce, aby vláda povedala, čo ide robiť, aby sa cudzie štáty nedostávali k slovenským pozemkom.

“Viktor Orbán ako silný a skúsený politik chápe, že na Slovensku je bezvládie. Vie, že teraz je čas presadzovať si maďarské záujmy na území Slovenskej republiky,” uviedol líder strany Robert Fico.

Vyjadril sa tak k tomu, že Maďarsko chce kúpiť pôdu na Slovensku.

“Vidíme fond v objeme 400 miliónov eur na maďarskej strane,” pokračoval.

Ten by mal byť podľa neho na skupovanie poľnohospodárskej pôdy na Slovensku.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments