Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Zo sveta

Ministri poľnohospodárstva EÚ sa stretávajú na krízovom zasadnutí

Situácia na trhu s mliekom je na programe rokovania ministrov poľnohospodárstva členských krajín Európskej únie (EÚ), ktorí sa dnes schádzajú na mimoriadnom zasadnutí v Bruseli.

Európska komisia (EK) v polovici septembra avizovala nové opatrenia na pomoc poľnohospodárom čeliacim nízkym výkupným cenám mliekam.

Podľa komisárky pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Mariann Fisherovej-Boelovej sa situácia v mliekarenskom sektore začína pomaly zlepšovať. Odklon od rozhodnutí prijatých v rámci minirevízie poľnohospodárskej politiky (tzv. health check) – vrátane farmármi kritizovaného systému kvót na mlieko, ktoré sa majú od roku 2015 prestať uplatňovať – preto podľa nej nie je riešením.

Zasadnutie ministrov majú sprevádzať protesty farmárov. Podľa Európskej mliečnej rady (EMB) prídu do Bruselu tisícky výrobcov mlieka z Belgicka, Francúzska, Nemecka, Holandska, Rakúska, Talianska, Luxemburska a Švajčiarska. V dôsledku protestov poľnohospodárov, z ktorých mnohí prichádzajú do belgickej metropoly na traktoroch, sa v Bruseli očakávajú značné problémy v doprave.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments