Zadajte hľadaný výraz

Zo sveta

Stály rast ekologického hospodárenia v Nemecku

Stály rast ekologického hospodárenia v Nemecku
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Norimberské výstavisko je každý rok vo februári miestom konania pravdepodobne najväčšej prehliadky ekologického poľnohospodárstva a bioproduktov na svete.

Výmera, ktorá predstavuje rozlohu ekologickej poľnohospodárskej produkcie v Nemecku, vzrástla v minulom roku o 5%, v porovnaní s 8% zvýšením v roku 2007. Tieto údaje zverejnilo nemecké Federálne ministerstvo poľnohospodárstva.

Celkový počet ekologicky zameraných poľnohospodárskych podnikov vzrástol aj napriek zložitým ekologickým podmienkam v minulom roku o 6,1%, čo je podobná úroveň rastu ako v roku 2007.

Regionálne správy uvádzajú celkovú výmeru, na ktorej sa v Nemecku pestovali ekologické plodiny v roku 2008 a to 907 786 hektárov (zvýšenie o 42 450 hektárov) a 19 813 fariem (zvýšenie o 1 100) hospodáriacich podľa noriem stanovených pre ekologické hospodárenie schválených Európskou úniou.

Počet ekologicky hospodáriacich podnikov vzrástol v minulom roku na 5,3% z celkového počtu fariem, pričom ekologická poľnohospodárska výmera vzrástla na 5,4% z celkovej výmery.

V minulom roku bol zaznamenaný silný nárast počtu spracovateľských spoločností pôsobiacich v ekologickom odvetví na celkom 6 970 (zvýšenie o 13,9 %). Počet importérov ekologických produktov vzrástol o 5,7% a počet firiem, ktoré aj spracovávajú a importujú vzrástol o 20%.

Autor článku: Svetové pôdohospodárstvo, roč. XI, 2009, č.8., vydáva Agroinštitút Nitra, š. p., Centrum informačných služieb
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Norimberské výstavisko je každý rok vo februári miestom konania pravdepodobne najväčšej prehliadky ekologického poľnohospodárstva a bioproduktov na svete.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments