Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Mimoriadna pomoc na podporu slovenských potravín má svojich prijímateľov

Mimoriadna pomoc na podporu slovenských potravín má svojich prijímateľov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Mimoriadna štátna pomoc na podporu poľnohospodárskej prvovýroby a akvakultúry bola oproti pôvodne plánovaným 8 miliónom eur navýšená na takmer 13 miliónov eur. Po vyhodnotení žiadostí o tom v pondelok informovali Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) a Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) s tým, že oprávneným žiadateľom sú už zasielané zmluvy.

„Podpora našich poľnohospodárov a slovenských potravín je pre našu vládu kľúčová. V rámci štátnej pomoci prijala PPA 919 žiadostí od prvovýrobcov v špeciálnej rastlinnej výrobe. Spomedzi nich 886 splnilo podmienky schémy a tí si prerozdelia celkovo 12.946.857 eur,“ vyčíslil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD).

Výzva je reakciou na následky krízy vyvolanej agresiou Ruska proti Ukrajine a má napomôcť k stabilizácii podnikateľských subjektov, ako aj celého prostredia. Prvotne alokované prostriedky boli zo strany MPRV navýšené o 5 miliónov eur, čím rezort vyhovel pestovateľom zeleniny, ovocia, cukrovej repy, zemiakov, strukovín, kukurice, byliniek, vinohradníkom, podnikateľom v rybolove a akvakultúre, ako aj farmárom využívajúcim zakryté plochy.

PPA prijímala žiadosti od 3. do 17. mája tohto roka cez systém ITMS2014+.

„Od piatku sú zo strany PPA rozposielané žiadateľom notifikácie o zaslaní zmluvy. Zmluvu je možné stiahnuť priamo v systéme ITMS2014+, prípadne cez link v prijatom notifikačnom e-maile,“ priblížil generálny riaditeľ agentúry Marek Čepko.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anton Spišák
Anton Spišák
18. jún 2024 14:30

Všetky podpory a dotácie sú podvoch na luďoch.Nakoniec to zaplatí občan v daniach,hoci aj podporovaný produkt nekonzumuje.Dotácie a podpory vedú len ku korupcii. Cena potravín má byť taká ,ako je výrobná cena ´,zisk ,režia,dane a marža obchodníka. Keď cena neobstojí v konkurencii,tak sa v celej sieti musia postarať,aby sa konkurencii… Celý komentár »