Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa Kvízy Z domova

Kvíz: Coca-Colu a obľúbený alkoholický nápoj spája kukurica. Vyznáte sa v nej?

blank

Spolupracovník portálu poľnoinfo.sk Milan Róžik sa vo svojom nepravidelnom kvíze zameral na kukuricu. Čitateľov skúša v priemerných výmerách, v jej rekordných úrodách, v spracovaní kukurice, ale napríklad aj v tom, koľko betónových kráv, ako občas hovoríme bioplynovým staniciam, na Slovensku prevádzkujeme. Vyskúšajte si náš kvíz, ktorý opäť nie je jednoduchý.

 

Podľa údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky zberová plocha repky olejnej vrátane repice zaberala v roku 2019 plochu 147 021 ha. Koľko násobok tejto plochy pokrývala zberová plocha kukurice na zrno a kukurice určenej na zelené kŕmenie a siláž?
Ktorá krajina je považovaná za domovinu kukurice?
Do akej čeľade v systéme rastlín je zaradená kukurica (Zea mays L.)?
Coca-Cola je azda najznámejší kolový nápoj. Čo má na Slovensku distribuovaná Coca-Cola spoločné s kukuricou?
V spojitosti so zrnom kukurice označuje skratka CCM:
Pre ktorý svetoznámy nápoj je vstupnou surovinou kukuričné zrno?
Časopis TIME vyhlásil hybridizáciu kukurice za jeden z najväčších úspechov ľudstva. V ktorých rokoch minulého storočia sa objavili na poliach hybridy kukurice?
V hospodárskom roku 2018/19 sa pozbieralo na Slovensku 1 515 800 ton zrna kukurice. Koľko percent z tohto množstva smerovalo mimo územie SR?
Pestovala sa v roku 2019 na Slovensku GMO (geneticky modifikovaná plodina) kukurica?
Silážna kukurica je v súčasnosti najčastejšie používaným materiálom pre fermentáciu v bioplynových staniciach (BPS). Koľko inštalácií bioplynových staníc bolo v prevádzke na konci roka 2018?
Aká je hodnota svetového rekordu v úrode zrnovej kukurice?
Pri hybridoch kukurice sa používa číselný údaj hodnota FAO (Food and Agriculture Organization). Čo charakterizuje tento číselný údaj?
Zobraziť odpovede
Skontrolovať odpovede

Autor článku: Milan Róžik
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1571 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.