Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Kvietik do väzby nepôjde, z policajného zaistenia ho prepustili

Kvietik do väzby nepôjde, z policajného zaistenia ho prepustili
insert_photoTASR - Na snímke finančník Martin Kvietik krátko po prepustení na slobodu vychádza z budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 15. marca 2021.

Finančník Martin Kvietik nebude opäť stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v pondelok sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Médiá o tom informoval jeho advokát Dušan Ivan. Martin Kvietik krátko po vyhlásení rozhodnutia opustil budovu ŠTS a na otázky novinárov nereagoval.

“Po tom, čo rozhodol Najvyšší súd (NS) SR a prepustil Martina K. z väzby, pominuli dôvody väzby, tak opätovné zadržanie môjho klienta a návrh na väzbu znamená, že by súd musel v tej istej veci rozhodnúť opätovne. To právny poriadok nedovoľuje. Nový skutok, pre ktorý bol môj klient obvinený, je súčasťou tzv. pokračovacieho deliktu, tým pádom ide stále o rozhodovanie v tej istej veci,” vysvetlil obhajca.

Dodal, že on a jeho klient sa vzdali práva podať sťažnosť. Prokurátor podal sťažnosť, o ktorej rozhodne NS SR v utorok 23. marca.

“Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol, že obvineného M. K. neberie do väzby a prepustil ho zo zadržania na slobodu. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne NS SR,” potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Martina Kvietika obvineného aj v kauze Dobytkár vo štvrtok 11. marca krátko po prepustení z väzby v Leopoldove zadržali a obvinili v inej trestnej veci, než bol doteraz väzobne stíhaný. Nové obvinenie sa týka skutku ešte z roku 2017 a opiera sa o výpovede dvoch svedkov. Podľa mediálnych správ mal Kvietik prijať úplatok vo výške 180.000 eur za sprostredkovanie agrodotácií.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke finančník Martin Kvietik krátko po prepustení na slobodu vychádza z budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 15. marca 2021.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments