Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Juraj Kožuch a Martin Kvietik sú obvinení

Juraj Kožuch
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Dobytkár vzniesol obvinenie osobám Juraja Kožucha za zločin prijímania úplatku a Martina Kvietika za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súvislosti s udeľovaním dotácií Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

„Celková výška prijatých úplatkov zo strany obvinených J.K. a M.K. predstavuje sumu vo výške 924.000,- EUR,“ informuje polícia.

Tu súčasne vo veci spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.

„V súčasnom štádiu trestného konania nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ informuje polícia.

Obvineniu Juraja Kožucha predchádzalo včerajšie zadržanie počas rokovania v priestoroch Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Svedkom zadržania bolo niekoľko predstaviteľov poľnohospodárskej samosprávy, ktorí práve s novým vedením PPA rokovali.

Martin Kvietik sa podľa portálu aktuality.sk dostavil na Prezídium Policajného zboru sám, potom, čo ho polícia hľadala v bratislavskom hoteli Albrecht neďaleko parlamentu. Podľa aktuality.sk sa na polícii objavil v sprievode advokáta.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1523 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments