Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Aktualizácia 25.4.2020: NAKA vraj v noci zadržala vplyvného oligarchu

Aktualizácia 25.4.2020: NAKA vraj v noci zadržala vplyvného oligarchu
insert_photoTASR - Herec Štefan Kvietik (vpravo) a syn Martin Kvietik (vľavo) na slávnostnom krste knihy Štefan Kvietik Život bez opony v roku 2010.

Polícia v noci zo stredy na štvrtok informovala o pokračovaní akcie Dobytkár zameranej na vyšetrovanie prípadov korupcie z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Nie je vylúčené, že ide o podnikateľa Martina Kvietika

„V rámci akcie “Dobytkár” vykonala v nočných hodinách v Bratislave zaisťovacie úkony a zadržala ďalšiu osobu M. K. ako dôvodne podozrivého zo spáchania korupčnej trestnej činnosti,“ informuje na sociálnej sieti polícia.

Podľa webového portálu aktuality.sk nie je vylúčené, že ide o podnikateľa Martina Kvietika zo spoločnosti Slavia Capital, ktorú médiá zvyknú spájať s bývalou vládnou stranou SNS.

Plus 7 dní v závere februára informoval, ako Lesy SR zverili lukratívny poľovný revír ľuďom blízkym Andrejovi Dankovi. Lesy SR neboli povinné vybrať užívateľa revíru verejnou obchodnou súťažou ale dostal ho priamo R Group, ktorého predsedom je podnikateľ Tibor Rezníček.  

„Pán Rezníček bol so synom pána Kvietika v kontakte, kamarátske vzťahy tam sú,“ hovorí pre Plus 7 dní Cyril Bartók, starosta Dolných Plachtiniec, odkiaľ Kvietikovci pochádzajú.

R Group dostala poľovný revír do užívania za 8 316,82 eura ročne. Päťdesiat centov platí za hektár poľnohospodárskych a šesť eur za hektár poľovných pozemkov.

„Ak sa o revíry súťažilo, priemerná cena bola okolo 27 eur za hektár, ale boli prípady, keď sa vysúťažilo aj 100 eur za hektár. Teraz stráca podnik minimálne 20 eur na hektári,“ hovorí pre Plus 7 dní človek z prostredia lesníctva.

V rámci agrorezortu je Martin Kvietik konečný užívateľ výhod napríklad v spoločnosti Palma, a. s., ktorá vyrába alebo predáva produkty rovnomenného názvu. Palma je významným hráčom najmä v sortimente rastlinných olejov, margarínov a tukov na pečenie, ale aj v segmente kozmetiky a detskej kozmetiky.

Dobytkár

Národná kriminálna agentúra zasiahla v akcii Dobytkár prvý raz 4. marca 2020. Odvtedy sú zadržaní Ľubomír Krivočenko, Milan Kopriva a Ľubomír Kropil. Po druhom zásahu sa vo väzbe ocitli Ľubomír Partika a Marek Kodada. Po treťom zásahu NAKA bolo obvinených sedem osôb a dve spoločnosti. Podrobnosti o treťom zásahu doteraz nie sú známe.

V stredu Národná kriminálna agentúra zadržala aj Juraja Kožucha, bývalého generálneho riaditeľa PPA z rokov 2016 – 2020 a neskoro v noci nie je vylúčené, že aj Martina Kvietika.

Aktualizácia 25.4.2020 – Reakcia Cyrila Bartóka na článok na poľnoinfo.sk

“Karol Bustin sa nedozvedel odomňa, starostu Dolných Plachtiniec, že “pán podnikateľ Tibor Rezníček bol so synom pána Kvietika v kontakte, kamarátske vzťahy tam sú”, pretože nepoznám pána podnikateľa Tibora Rezníčeka, nehovoril som s redaktorom Karolom Bustinom o ňom a nemôžem ani potvrdiť akékoľvek vzťahy s ním.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Herec Štefan Kvietik (vpravo) a syn Martin Kvietik (vľavo) na slávnostnom krste knihy Štefan Kvietik Život bez opony v roku 2010.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Aladár
Aladár
26. apríl 2020 14:52

Verím že akcia Dobytkar niečo začne riešiť, lebo to je tak vysoko zorganizovana skupina zlodejov, vagabundov a vydiera ov ktori sa pohybujú v stvorholniku PPA, projektové kancelárie, Obch. firmy s poln. technikou a Agrobaronmi že obyčajní ľudia ani netušía koľko desiatok miliónov EUR sa tam ukradol pri prog. projektoch platených… Celý komentár »