Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Koliba chce investovať 25 miliónov eur do novej syrárne

Koliba chce investovať 25 miliónov eur do novej syrárne
insert_photoHriňovská mliekareň

Investíciu za 25 miliónov eur plánuje vynaložiť do rozšírenia výroby syrov a mliečnych výrobkov spoločnosť Koliba Hriňová. Informácie o investičnom zámere sú súčasťou podkladov, ktoré spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie, tzv. EIA.

Investícia zahŕňa výstavbu novej haly, po dobudovaní ktorej by sa malo zvýšiť množstvo spracovaného mlieka zo súčasných 170 ton na 412 ton denne. Súčasťou bude tiež administatívna časť.

S výstavbou chce spoločnosť začať v druhom kvartáli tohto roka. Ukončenie je naplánované na rok 2017. V novej hale bude okrem syrárne taktiež technologický blok na spracovanie sušenej syrovátky a sušenej laktózy, nová prevádzka masliarne a centrálna baliareň syrov. Po realizácii projektu by mala spoločnosť celkovo zamestnávať približne 200 ľudí.

Spoločnosť, ktorá je podľa obratu najväčšou mliekarňou v Banskobystrickom kraji investovala už v rokoch 2008 a 2009 do nových technológií približne 5,21 milióna eur. Financie, ktoré firma získala z eurofondov smerovali do baliacej linky, lisovacej vane na syry a na rozšírenie energobloku. Koliba už pred piatimi rokmi postavila úplne novú syráreň za 2,39 milióna eur. Ďalších približne 5 miliónov eur vynaložila na stavbu nového logistického centra, ktoré odovzdali do užívania pred vyše rokom.

Spoločnosť množstvo výrobkov aj exportuje. Do Maďarska, Rumunska, Chorvátska a do Českej republiky smeruje zhruba 30 % vyrobeného tovaru. Vo väčšine krajín má aj obchodné zastúpenie.

Hriňovská mliekareň, ktorá zo začiatku zamestnávala len niekoľko ľudí, dnes dáva prácu asi stovke stálym zamestnancom. Obrat sa v uplynulých rokoch pohyboval v rozmedzí 20 až 25 miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Hriňovská mliekareň

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments