Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Európska únia Z domova

K SPP2020 sa môže vyjadriť každý

K SPP2020 sa môže vyjadriť každý
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

K pripravovaným strategickým dokumentom a prioritám spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2020 sa môže vyjadriť každý. Rezort pôdohospodárstva na svojej stránke spustil prieskum, v ktorom zisťuje názory ľudí, vrátane poľnohospodárov, na budúcu agropolitiku Európskej únie.

„Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pripravilo dotazník, ktorého cieľom je identifikovať potreby a preferencie verejnosti o nastavení budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Výsledky dotazníka budú jedným z informačných podkladov pre zostavenie Strategického plánu SPP na roky 2021-2027 v Slovenskej republike,“ uviedol Daniel Hrežík z tlačového odboru MPRV SR.

Dotazník sa dopytuje na viacero oblastí. Popri všeobecných informáciách zisťuje názory na najväčšie environmentálne výzvy budúcnosti, ktorými by sa mali zaoberať aj európske agrorezorty. Obsahuje tiež otázky o subjektívnom vnímaní problémov agropodnikateľov a prekážok, ktoré musia prekonávať. Nasledujú otázky o prioritách budúcej spoločnej poľnohospodárskej politiky a hlavných cieľoch, ktoré by sme si mali ako krajina stanoviť, a to v prvom aj druhom pilieri.

„Dotazník je súčasťou uplatnenia širokého princípu partnerstva, keď sa na vypracovaní Strategického plánu SPP podieľajú aj zástupcovia samosprávy, komôr, zväzov a združení, mimovládnych organizácií, vedy a výskumu aj verejnosti,“ dodal Hrežík.

Dotazník je možné vyplniť do 15.februára 2019 TU.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments