Zadajte hľadaný výraz

AX 2019 Okrúhle stoly
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Článok dňa Európska únia Z domova

K SPP2020 sa môže vyjadriť každý

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 699
UniCredit Bank 2018

K pripravovaným strategickým dokumentom a prioritám spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2020 sa môže vyjadriť každý. Rezort pôdohospodárstva na svojej stránke spustil prieskum, v ktorom zisťuje názory ľudí, vrátane poľnohospodárov, na budúcu agropolitiku Európskej únie.

„Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pripravilo dotazník, ktorého cieľom je identifikovať potreby a preferencie verejnosti o nastavení budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Výsledky dotazníka budú jedným z informačných podkladov pre zostavenie Strategického plánu SPP na roky 2021-2027 v Slovenskej republike,“ uviedol Daniel Hrežík z tlačového odboru MPRV SR.

Dotazník sa dopytuje na viacero oblastí. Popri všeobecných informáciách zisťuje názory na najväčšie environmentálne výzvy budúcnosti, ktorými by sa mali zaoberať aj európske agrorezorty. Obsahuje tiež otázky o subjektívnom vnímaní problémov agropodnikateľov a prekážok, ktoré musia prekonávať. Nasledujú otázky o prioritách budúcej spoločnej poľnohospodárskej politiky a hlavných cieľoch, ktoré by sme si mali ako krajina stanoviť, a to v prvom aj druhom pilieri.

„Dotazník je súčasťou uplatnenia širokého princípu partnerstva, keď sa na vypracovaní Strategického plánu SPP podieľajú aj zástupcovia samosprávy, komôr, zväzov a združení, mimovládnych organizácií, vedy a výskumu aj verejnosti,“ dodal Hrežík.

Dotazník je možné vyplniť do 15.februára 2019 TU.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1354 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.