Zadajte hľadaný výraz

AX 2019 Okrúhle stoly
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Matečná vníma protest farmárov ako politickú aktivitu

chat_bubbleKomentáre: 3 visibilityZobrazenia: 715
ministerka
UniCredit Bank 2018

Avizovaný februárový protest nespokojných farmárov v Bratislave vníma šéfka agrorezortu Gabriela Matečná (SNS) ako politickú aktivitu. Povedala to v stredu pre médiá.

Mnohí jeho aktéri boli neúspešní v komunálnych voľbách, v krajských voľbách, dodala. Novelu zákona o nájme poľnohospodárskych a lesných pozemkov, transparentnú stránku Pôdohospodárskej platobnej agentúry v súvislosti s dotáciami a ďalšie kroky v technickej oblasti sú podľa nej aktivity, ktoré urobil rezort pôdohospodárstva a rozvoja vidieka smerom ku nespokojným farmárom.

Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov v stredu informoval, že protest má byť v Bratislave 19. februára. Farmári začnú cestu do hlavného mesta z troch smerov už 18. februára. Prídu na traktoroch, lesných a ďalších strojoch. Odhadol, že do protestu sa rôznym spôsobom zapojí asi 1000 strojov.

Malí a strední farmári prišli na traktoroch do Bratislavy v júni 2018. Prijal ich prezident SR Andrej Kiska a predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Ministerka agrorezortu Gabriela Matečná (SNS) uviedla, že väčšina bodov tzv. Košickej výzvy, ktorej splnenia sa aktivisti a farmári v apríli 2018 v Košiciach dožadovali, je splnená.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1354 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

3 komentáre

 1. M
  7. februára 2019

  Tu uz nepomoze ziadne dohadovanie a rozhovory.. Tu uz musi prist k revolucnej vymene vsetkych tam hore.. Po udalostiach z posledneho roka a po vsetkych korupcnych kauzach ktore ma tato vlada uz nie je vlada zvolena obcanmi, ale umelo udrzavana (vid zakaz predkladania zakonov, mohutne rozkradanie, snaha umelo sa drzat pri moci)..

  Odpovedať
 2. miky
  7. februára 2019

  199% pravda.p.Ministerka by mala sama uz odovzdat demisiu,nakolko je viac nez mozne ze bude podane trestne oznamenie priamo na nu a jej rezort.viac 19.2.2019 Bratislava

  Odpovedať
 3. realista
  8. februára 2019

  Re M len info na základe nejakého zákona, ktorý sa volá Ústava SR Slovenská republika je parlamentná demokracia ….

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.