Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Hlavným mestom kukurice budú Selice

Hlavným mestom kukurice budú Selice
insert_photoAGRION

Deň poľa, ktorý je zameraný primárne na kukuricu, bude už vo štvrtok (8. októbra 2015) v Seliciach (okres Šaľa). Desiatky strojov sa pred návštevníkmi predvedú v pracovnom nasadení. Súčasťou podujatia je aj prehliadka 170 hybridov kukurice, ktoré vystavuje sedemnásť osivárskych spoločností.

Organizátori podujatia AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR, týždenník Roľnícke noviny, Zväz pestovateľov a spracovateľov kukurice a spoločnosť AGRO Divízia Selice, pripravili pre návštevníkov bohatý program.

„Prihlásení sú významní dovozcovia poľnohospodárskej techniky zo Slovenska, ktorí predvedú svetové značky samohybných strojov, ako aj náradia nevyhnutného na spracovanie pôdy. Predvádzanie strojov s odborným výkladom jednotlivých technologických postupov pestovania, zberu a pozberovej úpravy kukurice pripravia už tradične odborníci z Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity,“ hovorí Ján Jech, prezident AGRION.

Návštevníkov popri predvádzaní a výstave poľnohospodárskej techniky v rámci riadených ukážok čaká aj individuálny prístup jednotlivých predajcov. Potenciálni zákazníci si môžu stroje vyskúšať a porovnať jednotlivé značky.

Aby bolo pestovanie kukurice v budúcom i ďalších rokoch čo najúspešnejšie, k dispozícii je prehliadka hybridov kukurice. Tú pripravilo vydavateľstvo Profi press, vydavateľ týždenníka Roľnícke noviny.

Jednotliví spoluorganizátori sa aj v roku 2015 snažili pripraviť silné podujatie, ktoré poľnohospodárov zorientuje v tom, čo je nevyhnutné pre úspešné pestovanie tejto plodiny.

Pozvánka na podujatie.

Autor článku: AGRION
Zdroj obrázku: AGRION

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments