Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Zaujímavosti Zo sveta

Do Hamburgu prišli protestovať poľnohospodári s 3500 traktormi

Do Hamburgu prišli protestovať poľnohospodári s 3500 traktormi
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Okolo 3500 traktorov sa dnes (14.11.2019) zapojilo v Hamburgu do protestu poľnohospodárov z celého severného Nemecka proti novým nariadeniam v oblasti ekológie. Zástupcovia demonštrujúcich pri tejto príležitosti odovzdali rezolúciu nespokojných roľníkov ministrom životného prostredia spolkových krajín, ktorí v obchodnom meste práve zasadali.

Dokument vypracovaný podľa agentúry DPA akčným združením roľníkov, pastierov a poľovníkov vyzýva politikov, aby sa pri ochrane prírody a životného prostredia “skôr sústredili na spoluprácu a dobrovoľnosť než na nové zákazy a konfrontácie”.

Roľníci a chovatelia dobytka kritizujú najmä predpisy, ktoré sa týkajú ochrany spodných vôd, používania odpudzovačov hmyzu a prostriedkov na ničenie burín, ako je glyfosát, a riešenie problémov s vlkmi.

Roľníci tvrdia, že ich existencia je vážne ohrozená.

“Ak nebudeme môcť používať herbicídy na ničenie burín, potom prídeme o 40 až 50 percent úrody,” citovala DPA farmárku Anne Meyerovú z Meklenburska-Predného Pomoranska.

Niekoľko účastníkov schôdze ministrov sa s protestujúcimi stretlo a dalo najavo nesúhlas. Niektorí okrem iného poukázali na to, že “poľnohospodárstvo je používaním pesticídov a močovky čiastočne zodpovedné za ubúdanie hmyzu, za pokles biodiverzity a za vysoký obsah dusíka a fosfátu vo vode”.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
15. november 2019 13:41

K tomuto protestu, by sme sa mali pridať aj my slovenskí poľnohospodári, rovnako aj nám hrozí rovnaké nebezpečie. Uplatnením takýchto rôznych zákazov a noviel náš agrokomplex môže utržiť silnú ranu pod pás, ktorú mnohí nemusia ani prežiť. Odjakživa tu boli roľníci, hospodárske zvieratá, maštaľný hnoj aj močovka, ktorá dokonca voľne… Celý komentár »