Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Cez Lidl vlani išli temer 2 % exportu potravinárskych výrobkov Slovenska

Cez Lidl vlani išli temer 2 % exportu potravinárskych výrobkov Slovenska
insert_photoTASR/Radovan Stoklasa

Viac ako šesť desiatok slovenských výrobcov vyviezlo vlani tovar v celkovej hodnote 84 miliónov eur do 28 krajín sveta vďaka reťazcu Lidl. Medziročne sa export zvýšil o pätinu a predstavoval takmer 2 % z celkového potravinového exportu zo Slovenska. Informovala o tom spoločnosť Lidl.

Lidl pôsobí vo viac ako 30 krajinách a všade sa o domácich dodávateľov stará tamojší nákup. Znamená to, že my na Slovensku rokujeme so slovenskými dodávateľmi o spolupráci pre naše predajne a zároveň sprostredkúvame možnosti exportu do zahraničia. Takto sme v minulom roku pomohli umiestniť na pulty Lidlov v zahraničí tovar v hodnote 84 miliónov eur v nákupných cenách,” vysvetlil Martin Nagy, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za nákup a marketing.

Suma 84 miliónov eur je podľa neho približne 1,8 % z celkového vývozu agropotravinárskych výrobkov zo Slovenska za rok 2022.

V poslednom obchodnom roku využilo možnosť exportu 64 slovenských dodávateľov, pričom objem spolupráce sa v porovnaní s rokom 2017 viac ako zdvojnásobil. V poslednom uzavretom obchodnom roku nakúpil Lidl od slovenských dodávateľov tovar za 452 miliónov eur v nákupných cenách. Spolu s exportom v hodnote 84 miliónov eur zinkasovali tak domáci výrobcovia od reťazca viac ako pol miliardy eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR/Radovan Stoklasa

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments