Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Centrum, ktoré má naštartovať študentov poľnohospodárskej univerzity

Centrum, ktoré má naštartovať študentov poľnohospodárskej univerzity
insert_photoSuPerUni CoWork centrum na SPU v Nitre

V odchádzajúcom roku 2022 vzniklo na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite coworkingové centrum. Tam, kde sa v minulosti stretávali študenti v rámci niekdajšieho V-Klubu študentského domova Mladosť je dnes k dispozícii nové centrum neformálneho vzdelávania s názvom SuPerUni CoWORK SPU v Nitre.

„Ústrednou myšlienkou fungovania coworkingového centra je aktívne zapojenie študentov SPU v Nitre do jeho fungovania a organizácie podujatí, z ktorých väčšina je prístupná širšiemu publiku s prioritným zameraním na ľudí z vysokoškolského prostredia,“ informuje Renáta Chosraviová z SPU v Nitre.

Centrum vzniklo na jar 2022 a jeho vzniku prechádzali niekoľkomesačné prípravy v podobe stavebných úprav a technického vybavenia priestorov.

„Cieľom bolo vytvoriť príjemné a pozitívne prostredie, kde môžu mladí ľudia aktívne tráviť svoj čas a podieľať sa na organizácii či zúčastňovať sa zaujímavých aktivít a podujatí, ktoré im rozšíria obzor vedomostí,“ vysvetľuje Renáta Chosraviová.

Webová stránka centra informuje, že od vzniku centra sa tu uskutočnilo 37 rôznych podujatí, ktorých sa zúčastnilo 3 845 návštevníkov. Z realizovaných workshopov, ktoré sa centre uskutočnili vyberáme napríklad – Akú formu podnikania zvoliť na začiatku?, Moderná ochrana rastlín, Ako zvýšiť svoju hodnotu na trhu práce?, Technológie v živočíšnej výrobe, S mladým farmárom nielen o teórii, ale aj o praxi či Budovanie startupu už na vysokej škole.

„Medzi základné aktivity patrí podnikateľské vzdelávanie a podpora podnikania s akcentom na priority stratégie Európskej zelenej dohody, agropotravinárskeho odvetvia a regionálnych potrieb,“ hovorí R. Chosraviová.

Centrum poskytuje priestor pre individuálnu prácu na projektoch študentov, ale aj skupinovú prácu. Podujatia realizované v jeho priestoroch majú podporiť rozvoj študentov a podporiť inovatívne podnikanie. Vytvára sa tak ďalšia väzba medzi školským vzdelávaním a praxou reprezentovanou inovatívnymi podnikateľmi alebo úspešnými absolventmi.

„Primárnym účelom centra je vytvorenie priestoru pre študentov. Priestory s kapacitou 40 ľudí je však možné aj prenajať, ale predstavuje to doplnkovú činnosť realizovanú v rámci zabezpečenia udržateľnosti,“ uzatvára R. Chosraviová.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: SuPerUni CoWork centrum na SPU v Nitre

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments