Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Lesopoľnohospodársky majetok Ulič už patrí pod Lesy SR

Lesopoľnohospodársky majetok Ulič už patrí pod Lesy SR
insert_photoFacebook Lesopoľnohospodársky majetok Ulič, š. p. - Novovybudovaný teľatník (foto z roku 2020).

Lesopoľnohospodársky majetok (LPM) Ulič už patrí pod Lesy SR. Podpisom delimitačných protokolov sa vo štvrtok formálne ukončil proces zlúčenia LPM Ulič, ktorý fungoval od roku 1988 ako štátny podnik. Od 1. januára bude samostatnou organizačnou jednotkou s názvom Odštepný závod Ulič. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie štátneho podniku Lesy SR Daša Makanová.

Dôvodom zlúčenia je podľa jej slov strata ekonomickej sebestačnosti LPM Ulič, ku ktorej došlo delimitáciou lesných pozemkov v Národnom parku Poloniny v zmysle zákona o ochrane prírody a krajiny.

„Po perspektívnom odovzdaní správy k dvom tretinám lesných pozemkov už príjmy z realizovaných lesníckych činností v tomto podniku nedokážu v budúcnosti pokryť stratu vytváranú pri poľnohospodárskej činnosti, ktorá pozitívne formuje vidiecku krajinu a dáva veľký priestor na udržanie zamestnanosti v tomto vidieckom regióne,“ uviedla Makanová.

Zlúčenie štátnych podnikov zrealizované na základe rozhodnutia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) podľa nej dáva nádej na zachovanie viac ako stovky pracovných miest v regióne s obmedzenými možnosťami zamestnania. Zlúčenie taktiež umožní zachovanie a rozvoj všetkých krajinotvorných činností spočívajúcich v obhospodarovaní lesných pozemkov, poľnohospodárskej pôdy, v chove hovädzieho dobytka a v produkcii mlieka.

„Týmto aktom prišlo k naplneniu základnej povinnosti štátu, a to vytvoriť pre svojich obyvateľov priestor, v ktorom dokážu plnohodnotne žiť a pracovať na zveľaďovaní svojho kúska krajiny,“ dodal generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Ján Marhefka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Facebook Lesopoľnohospodársky majetok Ulič, š. p. - Novovybudovaný teľatník (foto z roku 2020).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments