Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

Británia poukázala na „nesmelé“ plány reformy SPP

Británia patrila na poslednej Poľnohospodárskej rade medzi najostrejších kritikov reformných plánov Komisie o SPP. Podľa nej by dominujúcim faktorom v diskusiách o SPP po roku 2013 mali byť finančné obmedzenia.

Na konferencii o potravinovej bezpečnosti v Londýne štátna tajomníčka britského ministerstva pre životné prostredie, potraviny a vidiecke záležitosti Caroline Spelman, prehlásila: „Európska SPP by sa mala pozerať do budúcnosti a nie do minulosti.“

Podľa nej je nutné pri zvyšovaní produkcie potravín minimalizovať dopad na životné prostredie, ale zároveň je potrebné znížiť poľnohospodárske platby pre zlepšenie konkurencieschopnosti poľnohospodárstva. Vyzdvihla ďalšie prioritné oblasti politiky ako sú zlepšenie welfare zvierat, boj s ochoreniami zvierat ako aj potrebu zvyšovať konkurencieschopnosť, dynamiku a inovácie vo všetkých oblastiach.

Zvláštnu pozornosť venovala téme redukcie odpadov z domácností „Britskí konzumenti vyhadzujú ročne 8 miliónov ton potravinového odpadu, v hodnote 12 miliónov libier.“ dodala Spelman.

Autor článku: Peter Janovic - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments