Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Bratislavský župan podporil vinohradníkov a vinárov

Bratislavský župan podporil vinohradníkov a vinárov
insert_photoBSK - 5 ročník Otvorených pivníc priniesol možnosti diskusie aj medzi politikmi.

Včerajšie slávnostné zahájenie piateho ročníka Otvorených pivníc na svätého Urbana prinieslo aj spoločnú dohodu na postupe ochrany slovenských vinárov a vinohradníkov pred zamýšľaným zvýšením spotrebnej dane z tichého vína. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo pozval vinohradníkov a vinárov Malokarpatského regiónu na spoločné rokovanie so zástupcami ministerstva financií.

„Výsledkom tých rokovaní musí byť jednoznačná podpora slovenským vinohradníkom a vinárom, a ak už má byť víno zdaňované, tak zdaňujme lacné víno z dovozu,“ zdôraznil na stretnutí P. Frešo.

Ministerstvo financií uvažuje o zvýšení spotrebnej dane z tichého vína zo súčasnej nulovej sadzby na 40 eur na hektoliter. Slovenskí vinári a vinohradníci považujú tento návrh za likvidačný pre domácich producentov vína. Podľa nich návrh ministerstva neprinesie do štátneho rozpočtu plánovaných 20 mil. eur, nakoľko výber spotrebnej dane a jej administrácia stoja viac, ako rezort financií na tejto dani vyberie.

Vinári a vinohradníci majú podporu aj u ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona, ktorý povedal jasné nie spotrebnej dani pre víno.

„Myslím si, že tieto blbosti už na Slovensku boli a mali by sme s tým prestať,“ citovalo šéf ministerstva pôdohospodárstva aktuálne.sk. Podľa ministra, pokiaľ by sme zrealizovali zvýšenie spotrebnej dani „tak by sme nešli zásadou škrtiť, ale zaškrtiť.“

Autor článku: Poľnoinfo.sk informovala Iveta Tyšlerová, hovorkyňa BSK
Zdroj obrázku: BSK - 5 ročník Otvorených pivníc priniesol možnosti diskusie aj medzi politikmi.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments