Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Bödör či Partika zostávajú vo väzbe

Bödör či Partika zostávajú vo väzbe
insert_photoFacebook Polícia SR - zásah pred vilou Ľubomíra Partiku

Obvinení z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti v kauze Dobytkár, podnikatelia Norbert Bödör a Peter Kuba, bývalý výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika a Milan Kopriva zostávajú vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR v pondelok zamietol ich sťažnosti proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

“Sťažnosti obvinených M. K., Ľ. P., P. K. a N. B. proti uzneseniu ŠTS z 18. augusta 2021 zamietol ako nedôvodné a obvinených z obavy, že by na slobode mohli pokračovať v trestnej činnosti, ponechal vo väzbe aj po podaní obžaloby,” priblížila Važanová.

Rozhodnutie prijal senát v zložení z predsedu Juraja Klimenta a členov Petra Hatalu a Dany Wänkeovej.

Súd zároveň ako nedôvodnú zamietol aj sťažnosť obvineného Norberta B. proti uzneseniu ŠTS o nevylúčení sudcu Jána Hrubalu z konania a rozhodovania vo veci.

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú mimoriadne rozsiahlej korupcie na PPA, ktorá sa diala od roku 2013 do roku 2016 a aj v ďalšom období do roku 2020.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook Polícia SR - zásah pred vilou Ľubomíra Partiku

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1522 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments