Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z ekonomiky

ATIS: Prognózy vývoja na trhu so zeleninou a ovocím

Zvyšovanie cien spôsobili aj v odvetví zeleninárstva na začiatku roka 2011 zvýšený záujem o nákup semien a sadivového materiálu. Výrazné zvýšenie pestovateľských plôch sa však neočakáva, viac zeleniny sa bude pestovať pravdepodobne len pre domácu spotrebu v prídomových záhradkách.

V školskom roku 2009/1010 sa na program „školské ovocie a zelenina“ vyčerpali v plnej výške peniaze vyčlenené z Európskej únie (1,276 milióna €). Európska komisia prispeje na ovocie a zeleninu slovenským školám aj v ďalšom školskom roku, a to sumou 2,19 mil. eur.

Produkcia ovocia z produkčných sadov by mohla byť pri priaznivých poveternostných podmienkach vyššia ako v roku 2010. Spotreba ovocia by sa pri stagnácii spotrebiteľských cien mohla zvýšiť. Ceny letných druhov domáceho ovocia by pri dobrej úrode nemali rásť. Ceny jabĺk od pestovateľov by mohli ostať na úrovni roka 2010. Aj v ďalšom školskom roku bude pokračovať program „školské ovocie a zelenina“ a Európska komisia prispeje slovenským školám sumou 2,19 mil. €.

Autor článku: PPA - ATIS
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments