Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

AGRION sa dištancuje od „tiež predajcov techniky“

blank

AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR víta začatie správneho konania vo veci možnej kartelovej dohody vo verejnom obstarávaní o ktorom v stredu (4.9.2019) informoval Protimonopolný úrad Slovenskej republiky.

Ten uviedol, že na základe uskutočneného prešetrovania vykonanej neohlásenej inšpekcie získali podklady a informácie nasvedčujúce tomu, že štyria podnikatelia koordinovali postup v procese verejného obstarávania, ktorého predmetom boli dodávky strojov a strojno-technologického vybavenia pre podniky poľnohospodárskej prvovýroby.

„Dištancujeme sa od prístupu „tiež predajcov techniky“, ktorí, ak sa potvrdia podozrenia, kazia meno ostatným približne siedmym desiatkam poctivých dodávateľov pôdohospodárskej techniky na Slovensku. Tí, už roky poskytujú poľnohospodárom školenia obslúh na najmodernejšie svetové technológie, podporujú proces stredoškolského a vysokoškolského vzdelávania, ale najmä výrazne pomáhajú modernizácii agrosektora a zvyšovaniu jeho efektívnosti a  konkurencieschopnosti,“ hovorí Peter Matejovič, prezident AGRION – Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR.

História AGRION siaha do roku 1994 a za čas svojej existencie sa stalo združením oficiálnych importérov, svetových výrobcov a zmluvných predajcov.

„Členovia AGRION sú pre poľnohospodára značkou kvality. Verím, že ani jeden zo štyroch podnikateľov, ktorých spomína Protimonopolný úrad Slovenskej republiky, nie je členom nášho združenia,“ hovorí Peter Matejovič.

Indície, ktorými AGRION disponuje, naozaj poukazujú na to, že problém by sa mal týkať firiem mimo daného združenia.

Keďže PMÚ nespresnil názvy spoločností, v prípade, že sa medzi nimi náhodou objaví aj člen AGRION, orgány združenia voči takejto firme vyvodia okamžité dôsledky.

AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR vzniklo v roku 1994 a momentálne združuje 56 dovozcov, predajcov a výrobcov techniky. Členské spoločnosti AGRION ovládajú 85-percent trhu s poľnohospodárskou technikou a sú hybnou silou pri modernizácií agrárneho sektora. AGRION poskytuje pre svojich členov informačný, vzdelávací a marketingový servis. Žiadnym spôsobom sa nepodieľa na obchodnej činnosti jeho členov.

Autor článku: AGRION
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1579 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.