Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Zmena na poste generálneho riaditeľa PPA

Na poste šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry došlo k zmene. Informuje o tom webová stránka agentúry.

Stanislava Grobára nahradil Ing. Juraj Kožuch, PhD., ktorý predtým pôsobil ako riaditeľ Odboru priamych platieb na PPA (predtým pôsobil na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka).

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

8 komentárov

 1. RS
  8. apríla 2016

  Diskusia viazne…

  Odpovedať
 2. agrisato
  9. apríla 2016

  Dáme im ich 100 dní .?…

  Odpovedať
 3. Daniela
  11. apríla 2016

  pán Kožuch je zootechnik, dúfam že sa viac bude zaujímať o problémy v živočíšnej výroby ako jeho predchodcovia.
  Malo by sa vrátiť do čias ako kedysi , robiť školenia pre poľnohospodárov , kde budú prítomní aj pracovníci PPA.

  Odpovedať
 4. dikobraz
  11. apríla 2016

  to že Kožuch je zootechnik je absolutne irelevantne. Politika sa tvori na ministerstve a PPA je len vykonávač…. Ale niečo sa už deje lebo je stopnute vydavanie akychkolvek rozhodnuti… no vypada to ze bol nejaku dobu tento prikaz ignorovany… v Nitre dnes pracovnikom udajne zabavili aj pečiatky… asi pride aj na pana vykonneho riaditela…

  Odpovedať
 5. pišta
  11. apríla 2016

  to je jedno či je pán generálny zootechnik alebo phd. Jedno je isté, že by mal byť gynekolók, lebo všetko smeruje do p…oriadnej piiixxxp.
  Čo je toto za politiku, filozofiu, že sa prestali vyplácať dotácie. Ale čo je horšie, nerobia sa ani krížové kontroly. A práve krížové kontroly boli v náplni práce už bývalého riaditeľa zootechnika Kožucha, ktorý ich za celý marec nebol schopný spustiť.
  Čo je toto za bordel. Že vy sa tam na ministerstve neviete dohodnúť a vaše žabomyšie vojny si odskáču už ani nie roľníci, ale ich zvieratá. Ktoré keby vedeli hovoriť, alebo vy múdre hlavy ste im rozumeli, tak vám vynadajú do gynekológom a urológom
  Sú odvolávaní riaditelia sekcií na PPA. Ale nikde som nevidel vypísané výberové konanie, aby som sa mohol napríklad prihlásiť ako záujemca. Na riadiace funkcie sú dosádzaní ľudia, ktorí sa osvedčili v likvidovaní poľnohospodárstva počas chemika jahnátka a smer je jasný aj po voľbách.
  Keby chceli pomôcť poľnohospodárom páni vládni tak, ako melú pre médiá, tak by uvoľnili úmyselne blokované platby dotácií, uvoľnili by krížové kontroly, začali vydávať rozhodnutia a informovať roľníkov o stave kontrol a ich trápnu frázu, že podľa eu smernice majú čas do 15 júna.
  Všetky okolité krajiny sa smejú Slovensku a Slovákom, aký je to debilný štát, že sám likviduje vlastných poľnohospodárov. A šéf cirkusu PPA na každodenných poradách školí podriadených frázu, máme čas do júna. Držte huby a nebuďte arogantní. Nepýtajte sa. Nebudeme vás informovať. Nemáte na to právo. Lebo na Slovensku vládne demokracia a prístup k informáciám

  Odpovedať
 6. top farmar
  12. apríla 2016

  Každému je po volbách asi jasné, že toto je fajront, teraz prežije len ten kto je v strane vysoko alebo reálne funguje aj bez dotácií. Strana pôjde naplné :-))) očakávam projekty na mld. eur bez výziev

  Odpovedať
 7. farmar
  12. apríla 2016

  myslím. že sa tu rozbehlo solídne hate-ovanie ešte predtým ako sa čokoľvek dobré/zlé mohlo prejaviť. Aj my stojíme s dotáciami, ale kvôli tomu, že nikto z kontrolórov sa nechce uráčiť prísť na kontrolu na mieste a uzavrieť kontroly. apropo toto je marazmus sekcie kontroly ppa a nie priamych platieb odkiaľ nastupuje pán kožuch… a tak dúfam, že si to kontrolná sekcia za bordel tohto roka odskáče.. aspoň trocha škodoradosti si doprajem keď už musím na dotácie čakať…

  Odpovedať
 8. agrarnik z HN
  13. apríla 2016

  PPA SR sa v posledných rokoch stala zločinecká organizácia na rozvrátenie slovenského poľnohospodárstva. najsilnejšou zbraňou tejto organizácie je neprehľanosť a nejasnosť v predpisoch a nariadeniach. O odbornosti nemožno ani hovoriť ak by sa mali živiť títo pracovníci ako farmári tak maju veľmi krátku životnosť – resp. neboli by schopní ani farmu rozbehnúť. Politický pokrovec, ktorý ich kryje je poriadne hruby a držia sa ho ako roztoče. Nové vedenie je malá iskierka nádeje len aby ju nesfúkli skôr ako začne horieť. Tak silné odborné zázemie ako má rezort pôdohospodárstva je nevýdané všetci do toho vidia excelentne len na škodu veci málo kto tomu rozumie a pozná zo života skutočné potreby roľníka.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.