Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Výzva na podporu mliečneho automatu sa predlžuje

Výzva na podporu mliečneho automatu sa predlžuje
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Výzva na podporu nákupu mliečneho automatu, ktorú Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR zverejnilo v druhej polovici októbra, sa predlžuje do 31. decembra tohto roku. Informovalo o tom MP.

Predmetom schémy je poskytovanie minimálnej pomoci na nákup nového (nie použitého) dávkovacieho zariadenia surového kravského mlieka, chovateľovi hovädzieho dobytka, ktorý je prvovýrobcom mlieka.

Podpora sa môže poskytnúť do výšky 50 % nákupnej ceny dávkovacieho zariadenia, maximálne však do 7000 eur (210.882 Sk) na jeden dávkovací stroj. Celková výška pomoci poskytnutá jednému príjemcovi pomoci nesmie v súčte za príslušný fiškálny rok a za predchádzajúce dva fiškálne roky presiahnuť 7500 eur (225.945 Sk).

Pomoc sa môže poskytnúť jednorazovo formou dotácie, a to vopred na nákup dávkovacieho zariadenia alebo refundáciou oprávnených nákladov už nakúpeného dávkovacieho zariadenia.

“Platnosť schémy sa končí 31. decembra 2013 a posledným termínom predloženia žiadosti o dotáciu je 31. október 2013,” informuje MP.

Poskytovateľom pomoci je MP SR a vykonávateľom schémy Pôdohospodárska platobná agentúra.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments