Zadajte hľadaný výraz

Biopalivá Z domova

Výstavisko Expo Center otvorilo po druhýkrát svoje brány poľnohospodárom

Výstavisko Expo Center otvorilo po druhýkrát svoje brány poľnohospodárom
insert_phototmm.sk - Súčasťou výstavy Agro-Tech je aj bohatý sprievodný program

Trenčín 5. novembra (TASR) – Trenčianske výstavisko Expo Center dnes po druhýkrát otvorilo svoje brány poľnohospodárom. Do piatka 7. novembra sa na celkovej ploche 3910 m2 bude prezentovať 34 vystavovateľov. “Z toho 25 vystavovateľov je slovenských a deväť vystavovateľov je z Českej republiky,” uviedol pre TASR riaditeľ marketingu výstaviska Arpád Šereš. Výstava Agro-Tech sa koná v dvojročnom cykle s brnianskou výstavou Techargo. Špecializuje sa na poľnohospodársku techniku.

Podľa organizátorov má špecializovaná výstava Agro – Tech prispieť k rastúcej dynamike rozvoja poľnohospodárstva. Ako informoval riaditeľ marketingu, cieľom do budúcnosti je výstavu skvalitňovať a postupne i rozširovať.

“Snažíme sa z roka na rok zväčšovať, či už priestorovo, alebo profesne. Už ďalší ročník by sme radi rozšírili, to znamená, aby sme už nerobili iba výstavu poľnohospodárskej techniky ale celkovo pôdohospodárstva,”
vysvetlil.

Garanciou odbornosti výstavy Agro-Tech je nepochybne kvalitný sprievodný program, ktorý pripravuje výstavisko Expo Center v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva SR, Združením výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky v SR AGRION a Technickou fakultou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

“Najlákavejšie sú pre odbornú verejnosť informácie o terajšom alebo budúcom čerpaní eurofondov. Táto prednáška bude prebiehať 6. a 7. novembra,” povedal Šereš.

Ďalej sú pripravené semináre Možnosti využitia biomasy na energetické účely, Technika a technológie pre efektívnejšiu výrobu rastlinných produktov a Technika a technológie pre efektívnejšiu výrobu produktov živočíšnej výroby.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: tmm.sk - Súčasťou výstavy Agro-Tech je aj bohatý sprievodný program

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments