Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Výrobcovia hrozna a vína odštartovali projekt Slovenské víno

Osemnásť výrobcov vína zo Zväzu výrobcov hrozna a vína na Slovensku sa dohodlo na spoločnej propagácii slovenského vína a na vzdelávaní konzumentov slovenského vína.

“Pripravili sme projekt Slovenské víno, ktorým chceme do hotelov, reštaurácií a do obchodov zaviesť zjednodušený systém, aby sa bežní konzumenti, ale aj samotní vinohradníci a vinári naučili rozlišovať kvalitu,” uviedla na dnešnej tlačovej besede v Bratislave výkonná riaditeľka Jaroslava Kaňuchová – Pátková pri príležitosti spustenia projektu.

Producenti vína sa podľa jej informácií spojili na všetkých materiáloch projektu, na žiadnom z materiálov sa nepropagujú samotní vinári, ale vystupujú pod spoločnou značkou Slovenské víno, pričom propagujú predovšetkým kvalitu.

“Dúfame, že sa k nám pridajú aj ďalší vinohradníci a vinári,” poznamenala.

Projekt Slovenské víno má podľa nej ambíciu vystupovať jednak ako značka, s tým, že sa v budúcnosti vytvorí jednotná apelácia Slovenské víno, aby bolo možné sa vo svete prezentovať spolu pod pojmom Slovenské víno.

Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku je záujmové združenie právnických osôb zaoberajúcich sa pestovaním hrozna a výrobou vína.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments