Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR

Vyhlásenie ministerstva pôdohospodárstva k zásahu

Vyhlásenie ministerstva pôdohospodárstva k zásahu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Všetci zadržaní zamestnanci MPRV SR a PPA boli ešte včera v noci po vypočutí OČTK prepustení, aby si dnes mohli riadne plniť svoje pracovné povinnosti. NEBOLI preukázané dôvody na ich ďalšie zadržiavanie alebo vznesenie obvinenia.

Odmietame cielenú a manipulatívnu medializáciu zásahu

ODMIETAME politikárčenie a NEBUDEME participovať na predvolebnej kampani, ktorá zúri v našej spoločnosti, rovnako ako odmietame aj zneužívanie rezortu na úmyselné poškodzovanie záujmov Slovenska.

Plne sa hlásime k idei vládneho kabinetu Ľudovíta Ódora, ktorého cieľom je upokojiť spoločenskú situáciu v našej krajine a apoliticky doviesť agrorezort k najbližším voľbám na Slovensku.

Odmietame cielenú a manipulatívnu medializáciu včerajšieho zásahu, s vopred pripraveným mediálnym plánom neúspešných politických kandidátov a politikov.

„Naším absolútnym záujmom je udržať transparentne nastavenú a očistenú platobnú agentúru, ochrániť ju pred systematickým, premysleným a koordinovaným útokom organizovanej skupiny. Dlhodobo je vystavovaná pokusom zmariť vyšetrovania a zlikvidovať dôkazy v kauzách z minulých období. Momentálne stojíme pred historickou možnosťou znížiť investičný dlh. Nechceme, aby ktokoľvek znemožnil kontrakty pre našich farmárov a potravinárov za takmer 400 miliónov eur cez PPA, ktoré môžu začať prúdiť k menovaným už v letných mesiacoch,“ povedal na margo včerajších udalostí v rezorte minister Jozef Bíreš.

Vyzývame ministra vnútra SR, aby preveril primeranosť

Cieľom vykonšpirovaných obvinení sa stala aj audítorská autorita, za pomoci ktorej bol na PPA vykonaný obrovský kus práce a zavŕšený proces očisty tejto inštitúcie. Nad rámec ich bežných povinností boli súčasťou celého transformačného procesu urobené forenzné skúmania, predakreditačné posúdenia, boli prítomní na všetkých vyšetrovaniach a auditoch či finálnych posúdeniach výpočtov rizík a chýb. V tejto súvislosti sa OSPRAVEDLŇUJEME svojim partnerom, ale aj rodinným príslušníkom všetkých zadržaných, ktorí boli včerajším zásahom dotknutí.

Vyzývame ministra vnútra SR, aby preveril primeranosť, rozsah a spôsob včerajšieho zásahu, ako aj opodstatnenosť a pravdivosť informácií k nemu vedúcich.

Vyzývame médiá, aby nepodliehali fabuláciám a konšpiráciám, aby narábali len s overenými faktami a prestali v snahe o získanie senzácie frustrovať spoločnosť.

Vyzývame novinárov k spoločenskej zodpovednosti, keďže nielenže kreujú verejnú mienku, ale ich mediálne výstupy sú zdrojom informácií o dianí na Slovensku aj pre Európsku komisiu, ktorá stále nepovedala definitívne slovo k našej minulosti a stále nám zadržiava za minulé obdobie 25 % prostriedkov, ktoré znáša náš štátny rozpočet.

Veríme, že sa spoločne zasadíme za zdravý agrorezort, ktorý sa konečne zbaví káuz z minulosti a ich vplyvu na našu krajinu.
Všetci včera predvedení zamestnanci MPRV SR i spolupracujúci generálny riaditeľ PPA oceňujú samotný prístup OČTK a ich profesionalitu.

Autor článku: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

3.5 2 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Miro
Miro
26. jún 2023 9:02

To kto písal toto „stanovisko“? Celé ministerstvo?