Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Vláda nateraz zarezala Vlčanovi strategický plán

Vláda nateraz zarezala Vlčanovi strategický plán
insert_photoTASR - Na snímke sprava podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) diskutujú počas rokovania vlády SR v Bratislave v stredu 9. februára 2022.

Strategický plán, ktorý určuje podobu slovenského poľnohospodárstva na najbližších päť rokov, sa dostáva do ešte výraznejšieho sklzu, ako sa pred niekoľkými týždňami predpokladalo. Dnešné zasadnutie vlády skončilo a rokovanie k strategickému plánu stále nie je uzavreté. Ani druhý dokument z dielne ministerstva pôdohospodárstva v podobe novely zákona 330 z roku 1991 o pozemkových úpravách nebol schválený. Oba body programu môžu potvrdzovať informácie, ktoré sa už niekoľko týždňov objavujú v súvislosti s ďalším pôsobením Samuela Vlčana vo funkcii ministra.

Celý január bol pritom v znamení neuveriteľného tlaku vytváraného na rýchlosť legislatívnych procesov pri schválení strategického plánu. Do medzirezortného pripomienkového konania smeroval 695 stranový dokument ešte v čase Vianoc. Medzi Novým rokom a Troma kráľmi.

Na samotné pripomienkovanie bolo vyčlenených len päť pracovných dní a ešte pred ich uplynutím mala o dokumente rokovať Hospodárska a sociálna rada. Tripartita tento netradičný postup odmietla a rokovanie o strategickom pláne bolo z dôvodu nesúhlasu zamestnávateľov presunuté na obdobie po vyhodnotení pripomienok.

Ministerstvo ešte na začiatku roka sľubovalo, že dokument bude zaslaný na Európsku komisiu do konca januára. V minulom týždni už na stretnutí ministra s novinármi odznelo, že v pondelok 7. februára by mala dokument schváliť tripartita a v stredu 9. februára po rokovaní vlády môže dôjsť k zaslaniu strategického plánu do Bruselu.

Pokiaľ k schváleniu na tripartite síce s podmienkami došlo, tak dnešné rokovanie vlády prinieslo prekvapenie, ktoré podľa minulotýždňového vyjadrenia minister nečakal. Rokovanie k strategickému plánu vláda prerušila. Podľa našich zdrojov došlo k dočasnému stiahnutiu materiálu z dôvodu požiadavky na ďalšiu analýzu, ktorá by porovnala náš dokument s inými členskými štátmi.

Presun o týždeň

„Dnes to schválené nebude. Rokovanie o strategickom pláne sa má presunúť na najbližšie rokovanie vlády. Analýzu k dokumentu si vyžiadal minister financií Igor Matovič,“ uviedol náš zdroj.

O reakciu sme požiadali aj tlačový odbor agrorezortu.

Rokovanie o Strategickom pláne SPP sa presúva na budúci týždeň. Ministri si vyžiadali čas na doštudovanie, keďže ide o rozsiahly materiál národného významu. Dopracovanie dokumentu nikto z ministrov nepožadoval,“ uviedol pre poľnoinfo.sk tlačový odbor MPRV SR.

Pokiaľ náš zdroj hovorí priamo o Igorovi Matovičovi, ako ministrovi financií a predsedovi najsilnejšieho vládneho hnutia v jednej osobe, tlačový odbor mená nekonkretizuje. Ich reakcia je ale takmer zhodná.

Prečo došlo k takejto obštrukcii zo strany predsedu najsilnejšej vládnej strany voči ministrovi z rovnakého hnutia, je otázne. Najmä v čase, keď Slovensko už v závere januára patrilo k posledným piatim štátom Európskej únie, ktoré svoj dokument ešte nezaslali do Bruselu a po dnešnom rokovaní vlády je zrejmé, že sa tak v tomto týždni ani nestane.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke sprava podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) diskutujú počas rokovania vlády SR v Bratislave v stredu 9. februára 2022.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Škrabák
Neregistrovaný
Škrabák
10. februára 2022 1:25

Tak tento „iba čisto obchodník“ v kresle ministra už dávno nemal, čo hľadať! Jedna kauza na druhú, zobchodoval všetko čo sa len dalo aj nedalo a k tomu mu napomáhali starí dobrí navrátilci, ktorí vedia ako na to!!! KONEČNE dostal Igor rozum, aspoň dúfam, lebo v opačnom prípade tento obchodník… Celý komentár »

Anna Maria Budz
Člen
Anna Maria Budz
10. februára 2022 8:36

Všetci sú to obchodníci! Oklamali nás všetkých …. Jeden príklad za všetky: https://domov.sme.sk/c/22836237/ukazali-na-pociatkovu-vilu-a-zvitazili-zakon-o-preukazovani-majetku-vsak-nemenia.html A ono je potrebné sa pozrieť aj na mena tých navrátilcov! Nie každý dokáže klamať a donášať na ľudí zo svojho okolia a po takých víťazne hnutie siahlo! Každý súdi a kona podľa seba! Pán Boh pomáhaj… Celý komentár »