Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Ventilátory na vetranie skleníkov

Ventilátory na vetranie skleníkov
insert_photo2 x Ziehl-Abegg, s.r.o.

Ventilátory Ziehl-Abegg majú dlhoročnú tradíciu nielen v oblasti vetrania hál so zvieratami, ale nachádzajú stále väčšie uplatnenie v rastlinnej výrobe pri prevetrávaní skleníkov. Pohyb vzduchu je pre optimálnu klímu rastlín veľmi dôležitý a zvyšuje úrodu. Ventilátory sa v skleníkoch postarajú o rovnomerné rozloženie teploty, vlhkosti vzduchu a CO2 a tým podporujú zdravý rast rastlín.

Široké výrobné spektrum ventilátorov Ziehl-Abegg pre použitie v poľnohospodárstve je veľmi dobre známe predovšetkým u farmárov v západnej Európe, kde sú tieto ventilátory používané už viac ako 20 rokov. Behom tejto doby sme dodali spokojným zákazníkom v oblasti poľnohospodárstva viac ako pol milióna ventilátorov a za toto obdobie sme vykonali celú radu inovácií za účelom zníženia spotreby elektrickej energie a hlučnosti.

Sme výrobcami a dodávateľmi kompletných ventilačných systémov. Vyrábame motory, vrtule a voľné obežné kolá, regulátory klímy a regulátory otáčok a aerodynamické príslušenstvo. Naše vzduchotechnické komponenty sú vyvíjané v moderných laboratóriách v Nemecku a sú cielene optimalizované pre každú konkrétnu aplikáciu.

Ziehl-Abegg ponúka pre vaše skleníky ventilátory, ktoré:
– Majú vysokú kvalitu
– Sú vyrobené z vhodného materiálu, ktorý odoláva vysokej vlhkosti
– Majú nízku hlučnosť
– Zaistia zdravý a dobrý rast rastlín
– Majú nízku spotrebu el. energie na prenesený objem vzduchu (nízky tzv. Specific Fan Power )
– Majú vysokú flexibilitu možností (môžeme splniť špecifické požiadavky každého pestovateľa)
– Sú k dispozícii rôzne regulačné systémy na reguláciu otáčok ventilátorov
– V neposlednej rade sú za priaznivú cenu

Veľkou výhodou riešení Ziehl-Abegg je to, že ventilátory, motory a regulátory pochádzajú z jednej spoločnosti a sú vyvinuté vo vzájomnom technickom súlade. Žiadny iný výrobca nemôže ponúknuť ucelený systém ventilátorov s regulačnou technikou. Toto spojenie ponúka ideálnu zostavu, ktorá má zásadný vplyv na celkovú účinnosť sústavy, zaisťuje minimálne prevádzkové náklady a vysokú spoľahlivosť.

Pre optimálnu výmenu vzduchu v skleníku je potrebné navrhnúť taký počet ventilátorov, aby ventilátory zaistili za hodinu 2 až 4 násobnú výmenu všetkého vzduchu v skleníku. Montážne polohy ventilátorov závisia na prekážkach, výške stropu, výške rastlín, ochrane proti slnku, množstve svetla atď. Na hlavnom obrázku k článku je znázornený súčasný najpoužívanejší spôsob montáže ventilátorov.

Ziehl-Abegg bude na veľtrhu Hortifair prezentovať ako novinku na vetranie skleníkov nový ventilátor ZAplus. Tento ventilátor s tzv. statickými lopatkami znižuje náklady na spotrebu elektrickej energie, pričom zaistí optimálne prúdenie vzduchu. Veľtrh Hortifair se koná od 30.10. do 3.11.2012 v holandskom Amsterdame, http://www.ziehl-abegg.com/de/exhibitions.html

Viac informácií o Ziehl-Abegg získate na www.ziehl-abegg.sk alebo kontaktujte pracovníkov Ziehl-Abegg s.r.o.. Pokiaľ nám pošlete na mailovú adresu daniel.svolik@ziehl-abegg.cz požiadavku, potom na základe tejto Vám zašleme všeobecný návod pre návrh ventilátorov do skleníkov.

Autor článku: Ing. Pavel Halabala, konateľ spoločnosti Ziehl-Abegg, s.r.o.
Zdroj obrázku: 2 x Ziehl-Abegg, s.r.o.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments