Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Takáč: Ako minister som pri niektorých komunikáciách nedostal správne informácie

Takáč: Ako minister som pri niektorých komunikáciách nedostal správne informácie
insert_photoFacebook MPRV SR (ilustračná foto) - Richard Takáč, minister pôdohospodárstva (vľavo) a Marián Glovaťák, predseda Združenia mladých farmárov - ASYF (vpravo).

Procesy v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) sa zjednodušujú, znižuje sa byrokracia a nastavuje sa efektívne vyplácanie priamych platieb. Poľnohospodári boli uistení, že priame platby budú vyplatené do 30. júna. Vyhlásil to v piatok na tlačovej konferencii minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD) po stretnutí s protestujúcimi farmármi.

„Pôjdeme do maximálnej možnej výšky v zálohovej platbe a od 1. decembra sa budú vyplácať riadne všetky schémy. Čo sa týka problematickej eko-schémy, spôsobila zo strany žiadateľov veľkú chybovosť, ako aj zo strany ministerstva a PPA,“ uviedol.

S farmármi sa zhodol na tom, že je potrebné na rezorte, ako aj na PPA digitalizovať. Kroky budú viesť k zjednodušovaniu procesov, aby medzi sebou organizácie vedeli softvérovo spolupracovať. Poľnohospodári podľa ministra budú v tomto roku presne vedieť, kedy podávať elektronické žiadosti.

„Samozrejme, situácia nie je jednoduchá a nedokážeme spraviť procesy, ktoré mali prebiehať trištvrte roka, za tri mesiace. Priznal som dnes, že som určitým spôsobom ako minister pri niektorých komunikáciách nedostal správne informácie o tom, kde sa tento stav nachádza,“ priblížil Takáč.

Predseda Združenia mladých farmárov Slovenska Marián Glovaťák po rokovaní uviedol, že výsledkom diskusie nie sú konkrétne dátumy, akčné plány a ani pozitívne informácie vo viacerých témach.

„My sme museli splniť všetky podmienky pri podávaní žiadostí, a ako odmenu sme dostali nevyplatené platby z PPA. Budeme spokojní vtedy, keď všetci farmári dostanú prostriedky na účet,“ dodal Ján Jelen zo Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov s tým, že problém nebol na strane farmárov, ale PPA.

Združenia ministra taktiež informovali o tom, že dochádza k nelegálnemu dovozu komodít z Ukrajiny. Takáč reagoval, že úlohou rezortu je sprísniť kontroly a apelovať aj na Ministerstvo financií SR a ďalšie organizácie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Facebook MPRV SR (ilustračná foto) - Richard Takáč, minister pôdohospodárstva (vľavo) a Marián Glovaťák, predseda Združenia mladých farmárov - ASYF (vpravo).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
11 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Fero
Fero
25. marec 2024 6:35

Ešte od revolúcie na poste ministra pôdohospodárstva až na jednu alebo dve výnimky nebol normálne rozmýšľajúci človek. Terajší minister najprv trepne, potom rozmýšľa. Už pred 4 mesiacmi som povedal, že na záver povie: majú termín do 30.6. a stalo sa, že to teraz vyriekol. Nerozumie ničomu ❗ Aj hlúposť je… Celý komentár »

Gabriel
Gabriel
25. marec 2024 9:36
Odpoveď na  Fero

Súhlasím s Ferom,od nesprávnych ľudí s ktorými sa obklopil nemôže dostať správne informácie…a devastácia rezortu začala nástupom pána Jahnátka
a žiaľ pokračuje to a odvtedy je to vždy
horšie….

Anton Spišák
Anton Spišák
25. marec 2024 14:10
Odpoveď na  Gabriel

Viete takú vládu si slováci zvolili. V tom je chyba

Anton Spišák
Anton Spišák
25. marec 2024 14:09
Odpoveď na  Fero

Fero mýlite sa. Pravdu máte,že minister trepe,ale nemáte pravdu,že rozmýšla.

Stefan
Stefan
27. marec 2024 22:44

Žiadna kaša sa neje taká horúca , ako sa navarí . PPA má na vyplatenie priamych platieb ešte tri mesiace = 90 dní vrátane víkendov , sviatkov . Ak majú na ppa problém personálny , a nevedia na rýchlo zohnať kvalifikovaných ľudí , jediné riešenie je to potiahnuť s tým… Celý komentár »

kalman
kalman
25. marec 2024 9:04

Super, ale 30.6. si ich strčte .. viete kam- vy neschopáci.

Anton Spišák
Anton Spišák
25. marec 2024 14:13
Odpoveď na  kalman

Vôl nevie iné robiť len bučať. Preto s touto garnitúrov je škoda diskutovať. Večšine luďom to vy hovuje. Však tak volili.

Sesto6
Sesto6
26. marec 2024 14:36
Odpoveď na  kalman

Praveze 30.6. bude uspech. Velka cast penazi najskor prepadne.

Johnny
Johnny
27. marec 2024 7:58
Odpoveď na  Sesto6

Akurát že nie, tak to nefunguje- nikomu peniaze neprepadnú, akurát nám ich EÚ v menšej miere preplatí a rozdiel zacvaká štátny rozpočet. Treba si k tomu niečo načítať alebo pýtať sa ak tomu nerozumiem, než niečo trepnem.

Sesto6
Sesto6
27. marec 2024 21:20
Odpoveď na  Johnny

EU v mensej miere preplati a rozdiel zacvaka statny rozpocet? Cize ten rozdiel nam prepadne. Dakujem za potvrdenie.

Johnny
Johnny
1. apríl 2024 8:32
Odpoveď na  Sesto6

Neprepadne, mne, tebe a kazdemu na ucty pride plna suma v zmysle zverejnenej sadzby a urcenej vymery. Co sa tyka zvysku, Slovensku stale prepadnu desiatky milionov eur z nevycerpanych EU fondov, toto za priame platby je len takmer bezvyznamna smietka.